Державний переворот у Росії: скільки залишилося Путіну

Читать на русском

Государственный переворот в России: сколько осталось Путину

Читать на русском
Державний переворот у Росії: скільки залишилося Путіну

Государственный переворот в России: сколько осталось Путину

Понад 12 тисяч вбитих російських окупантів, майже 1,5 тисячі знищених танків та бойових броньованих машин за 14 днів війни Росії з Україною. Мабуть, уже ні в кого не викликає сумніву, що бліцкриг Путіна з тріском провалився. Не зовсім зрозуміло, чи чекав кремлівський диктатор обвалу рубля і таких серйозних санкцій з боку західних партнерів, але те, що багато олігархів з найближчого оточення головнокомандувача РФ явно не в захваті від нової реальності – безсумнівно. 

Інформатор розбирався, як реагує Росія те що, що відбувається у країні з милості їх кривавого диктатора, і навіть загрожує Федерації державний переворот найближчим часом. 

Зрадник Шойгу?

Інформація про «майбутній державний переворот» у країні-агресорі прийшла, як і водиться останнім часом, зі Сполучених Штатів Америки. Саме там джерела у розвідці знайшли підтвердження тому, що президент країни-окупанта Володимир Путін незадоволений тим, як справи в Україні. Звичайно ж, відповідати за провал операції Володимир Володимирович не збирається. Все ж таки йдеться про “государевий” імідж, а не про якісь там тисячі людських життів українців. Забруднитися в черговий раз у крові для російського диктатора - дрібниця, а ось визнати поразку - подібно до самогубства. Як повідомляє на своїй сторінці у Twitter журналіст Джеймс Пачілео з посиланням на припущення офіційних осіб у США, у Вашингтоні вважають, що глава Кремля готує відставку міністра оборони. Сергія Шойгу можуть оголосити в РФ державним зрадником, корупціонером та віддати під суд. 

 

 

 

«Офіційні особи США припускають, що Путін побоюється, що Сергій Шойгу намагатиметься вчинити державний переворот наступного тижня. Зростання дистанціювання між людьми і розмови за зачиненими дверима припускають, що заміна міністра розробляється», - пише журналіст. 

Але вважати все це хитрим ходом, придуманим диктатором для того, щоб перекласти провину на когось ближче, мабуть, не варто. Кривавий президент країни-агресора, який маніакально переживає за своє життя настільки, що протягом останніх кількох років практично весь час ховається в бункері, явно може бачити в кожному наближеному зрадника. 

Крім того, не слід забувати, що Шойгу на своїй посаді вже 10 років. За цей час міністр оборони цілком міг набути власного кола поплічників. Особливо з огляду на той факт, що Шойгу пророкували блискучу кар'єру політика. Путін, схоже, навіть був готовий передати йому свою владу… У якомусь році… Якщо розглядати побоювання диктатора з цього погляду, то стає зрозуміло, що зараз найпридатніший момент для повалення Путіна, що засидівся в Кремлі (або бункері на Уралі). 

Неприємні санкції.

Ще один неприємний момент, через який крах путінського режиму може наблизитися, це санкції. Зрозуміло, що звичайним росіянам санкції теж не підсолодили життя. Судіть самі, за оцінками Єльського університету, на 9 березня, 330 міжнародних компаній ухвалили рішення про вихід з Росії. Про що це говорить, розшифрував Bloomberg, щонайменше 3 млн людей втратить роботу, а це понад 4,2% від усього зайнятого населення. А ось кому довелося зовсім несолодко, то це олігархам, які є незаперечним джерелом влади при путінському режимі. І ось із цього боку диктаторові явно варто чекати на невдоволення. Звісно, ​​із звичайними людьми, які точково намагаються виходити на мітинги, можуть розібратися правоохоронці. 

«Люди виходять на вулиці та опиняються у «мавп'ятнику». Наступного дня до цього руху включаються все нові й нові люди. Цей рух Володимир Путін не сприймає жодним чином, і він його серйозно дратує. Навіть якщо він стане набагато масовішим і виходитимуть десятки тисяч – він не піде на поступки. Це його традиційна позиція», - пояснює політолог із Росії Іван Преображенський. 

Підтверджує цю думку і український політолог Костянтин Батозький. На його глибоке переконання, жодними мітингами Путіна не залякаєш, наскільки масштабними вони не були б. 

А як бути з тими, кого Путін зачинити не зможе. Дуже потужний удар по тим, від кого залежить політичне життя Путіна, вдарила Великобританія, яка наклала персональні санкції на багатих та успішних з оточення диктатора. Буквально днями Британія знову розширила список олігархів, щодо яких вносяться економічні рестрикції. Під санкціями опинилися ще сім олігархів: Роман Абрамович, Олег Дерипаска, Ігор Сєчін, Андрій Костін, Олексій Міллер, Микола Токарєв, Дмитро Лебедєв. Усіх цих людей називають «гаманцем Кремля». Примітно, що після запровадження санкцій, щонайменше, Роман Абрамович та Олег Дерипаска почали говорити про необхідність досягнення миру. І з кожним днем ​​(з набуттям чинності нових обмежень) кількість таких незадоволених серед олігархів зростає. І ось ці невдоволення, на думку Костянтина Батозького, вже мають налякати диктатора. 

 

Державний переворот у Росії: скільки залишилося Путіну 1

«Його залякаєш лише, коли проти нього буде вибудувано внутрішню опозицію з представників його близького кола. Тобто тоді, коли найближче оточення зрозуміє, що той шлях, яким вони йдуть зараз… Від цього шляху буде найгірше. А такий тиск створюється із зовнішнього боку шляхом погіршення економічного стану, через максимальну ізоляцію Росії та розгойдування ситуації», - каже політолог.  

А хто замість Путіна

Але скинути Путіна - це лише одна складова завдання щодо зміни влади в РФ. Цілком резонно, що місце кривавого диктатора має зайняти хтось інший. 

«Коли Путін віддаляється, має бути знайдений якийсь альтернативний центр сили. Поки що ми такого центру сили не спостерігаємо», - ділиться висновками політолог Костянтин Батозький. 

Загалом політологи сходяться на думці, ті,що бажають прибрати Путіна в російській верхівці на сьогоднішній день знайдуться. Серед претендентів на зрадника – голова Служби зовнішньої розвідки (СЗР) Сергій Наришкін та голова Чечні Рамзан Кадиров. З приводу того, що Володимир Путін дуже боїться останнього, говорили неодноразово, але дуже яскраво цей страх проявився тоді, коли озброєні люди в цивільному одязі та масках увірвалися до будинку колишнього судді Верховного суду Чечні Сайді Янгулбаєва та викрали його дружину.

 

Державний переворот у Росії: скільки залишилося Путіну 2

Кадиров не приховував слідів, а російські силовики вдавали, що нічого про це не чули. Могло виникнути відчуття, що кричуще беззаконня, сталося взагалі не на території країни-агресора. Крім того, вже після широкомасштабного вторгнення Росії на територію України пропагандистські медіа ретранслювали побажання глави Чеченської республіки очолити Київ. 

На думку російського політолога Івана Преображенського, саме військові загрожують Путінському режиму. 

«Це можуть бути російські військові, які, судячи з чуток, не були в захваті від ідеї Володимира Путіна розпочати цю війну, і зараз явно не схильні до того, щоби бравірувати якимись перемогами, на відміну від політичного керівництва. Вони бачать, що кампанія йде зовсім не так, як передбачалося», – каже Преображенський. 

Коли саме трапиться повалення диктатури Путіна, говорити складно, але здебільшого експерти впевнені, що зміна влади в Росії суттєво залежатиме від подій в Україні.   

«Єдине, що може допомогти росіянам усвідомити те, що відбувається, – це поразка режиму, переосмислення свого досвіду, своєї історії. Але на першому місці має бути поразка, потім решта. Для цього Росія має програти у цій війні. Чи не закінчити, заморозити, а саме програти. Альтернативи немає», - упевнений Костянтин Батозький. 

Ну, або, що менш імовірно, війна в Україні закінчиться після того, як російський народ скине свого диктатора. Хоча за нинішніх умов стає зрозумілим, що доля кривавого диктатора перебуває в руках українських збройних сил.

Раніше Інформатор писав, що агресори можуть спровокувати нову ядерну катастрофу в Чорнобилі 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.