Де і як можна дізнатися про виплати, призначені військовослужбовцям України

Усім військовим буде підвищення зарплатні на 30%

Де і як можна дізнатися про виплати, призначені військовослужбовцям України

25 лютого Міністр оборони України Олексій Резніков підписав термінову Телеграму, у якій передбачено з 1 березня 2022 року підняття військовослужбовцям Збройних Сил України грошового забезпечення. Тобто, як пише сайт Міноборони, абсолютно всім військовим, хто ще не отримав цьогорічного підвищення, буде підвищення зарплати на 30%.

Тим часом у військових, які отримали гроші на руки, виникають питання щодо суми виплат. Бійці попросили Інформатор допомогти розібратися, а ми, звичайно, не стали відмовлятися.

Що говорить Міністр Оборони

Як пише сайт, Міноборони, передбачено встановлення щомісячної премії, збільшення надбавки за особливості проходження військової служби. Якщо збільшення грошового забезпечення після обліку всіх доплат все ж таки буде меншим за 30%, командири зобов'язані збільшити розмір щомісячної премії до досягнення зазначеного показника зростання.

«Ще минулого року ми брали на себе зобов'язання розпочати у 2022 році підняття грошового забезпечення військовослужбовців. Відповідний указ підписав Президент України. Спільно з Кабінетом Міністрів, Мінфіном та профільним парламентським комітетом нам вдалося знайти очікуваний фінансовий ресурс та забезпечити підвищення зарплати захисників та захисниць України до рівня середньої по країні» - прокоментував Олексій Резніков.

Які документи регулюють виплати?

На період військового стану військовослужбовцям та співробітникам інших відомств безпеки виплачуватиметься додатково 30 тисяч щомісяця відповідно до постанови КМУ «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу, поліцейським та їхнім сім'ям під час дії військового стану» від 28.02.2022 далі – Постанова №168), - пише журнал Бухгалтерія

Йдеться про: військові Збройні сили, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Нацгвардію, Державну прикордонну службу, Управління державної охорони, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, Державну спеціальну службу транспорту, військових прокурорів Офісу Генерального прокурора, працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітників Служби судової охорони, керівництва управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейських. Згідно з документом, таким категоріям, крім срочників, виплачується додаткова винагорода у розмірі 30 000 гривень. 

Тим з них, хто безпосередньо бере участь у бойових діях або у заходах щодо «національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії» безпосередньо в районах таких заходів, розмір виплат збільшується до 100 тисяч грн у розрахунку на місяць пропорційно до часу участі в таких заходах. На відміну від загального збільшення виплат це рішення стосується і військових строкової служби. Виплати провадяться за наказами командування.

Що робити, якщо вам здається, що щось пішло не так

Міністерство оборони рекомендує діяти так:

  1. Звернутися до заступника командира по роботі з особовим складом для вирішення непорозуміння.
  2. Якщо не допомогло, звернутися по роз'яснення до фінансистів частини. 
  3. Якщо після цього залишаться питання, зателефонувати на гарячу лінію Департаменту фінансів Міністерства оборони України – (044) 271-35-59, або до кол-центру Міністерства оборони з проблемних питань 0 800 50 04 42. Врахуйте, що додзвонитися може бути непросто через велику кількість дзвінків.

 

Ольга Палій

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube