Заяви обраного президента США вказують, що він не друг Києву чи Зеленському та вивчає досвід Путіна, який анексував Крим
Син Трампа опублікував провокативне відео про свою поїздку до Гренландії. На ньому мешканці столиці Гренландії – міста Нуук - у бейсболках із символікою MAGA, розповідають, що жити у США – це їх мрія та передають вітання обраному президентові Трампу. Втім датчани вже надали відповідь: Дональд Трамп-молодший певно спілкувався з безхатьками. Навіть якщо Трамп каже не на повному серйозі про власні територіальні зазіхання у Європі, це вкрай небезпечна ситуація для України. Бо він демонструє: такі зазіхання можуть бути не лише у маргиналів на кшталт Путіна.
«Благослови вас, Боже. Ви такі сильні, ми пишаємося бути разом з вами», - розказує на відео симпатична дівчина. Втім одягнена вона небагато.
Після перегляду відео, розповсюдженого молодшим Трампом, може скластися уявлення, нібито Гренландія на сто відсотків підтримує ідею доєднатися до США. Це навіть тривожно, бо нагадує пропагандистські ролики Кремля про «російський Донбас» чи то «російський Крим».
З великою імовірністю саме такого ефекту і намагалися досягти піарники молодшого Трампа. Вони нібито підкидають глядачеві думку, що якщо забирати території можна Росії, то Сполученим Штатам це тим більше можна та навіть необхідно.
Тим часом, Данія вже підготувала відповідь, і вона така ж провокативна, як зміст відео молодшего Трампа. Піарники сина обраного президента США Дональда Трампа могли підкуповувати бездомних і соціально незахищених мешканців Гренландії. Вони мали показати свою підтримку під час візиту Дональда Трампа-молодшого на острів, пише суспільний мовник Данії DR із посиланням на джерела.
Частина з тих, хто з’явився у відео — насправді бездомні та соціально вразливі люди, які часто перебувають перед супермаркетом у столиці Гренландії Нууку. У соцмережах Трампа їх назвали «місцевим населенням Нууку».
Відповідть Данії - це тролінг у відповідь на тролінг з боку молодшого Трампа. Тобто, ескалація. Зазвичай ескалація доводить до конфлікту, у тому числі збройного. Втім, як пише Politico, якщо збройний конфлікт за Гренландію таки трапиться, він стане найкоротшою війною в історії.
Данія втратила значні військові ресурси, віддав їх на підтримку України. Їй нема чим протистояти можливому приєднанню Гренландії до США.
Навіть якщо Трамп говорить про можливе приєднання Гренландії до США не на «повному серйозі», його заяви знаходять дуже теплий відгук – з боку росіян та їхніх симпатиків.
«Південна частина Одеської області має повернутись до складу Болгарії, більшість її населення становлять болгари, - каже лідер проросійської болгарської партії «Відродження» Костадінов. - Україна розпадається, і на майбутньому мирному конгресі, який вирішить долю так званої української державності, що не відбулася, Болгарія має заявити свої претензії на болгарську Бессарабію».
Чи то не Трампи – старший та молодший – надихають на такі заяви? Принаймні такі заяви помітно почастішали після того, как обраний президент США поділився своїми ідеями щодо Гренландії, а також Канади.
«Усі країни Балтії мають належати Росії, армія Литви у протистоянні з РФ не протягне і доби», - певно під враженням від заяв Трампа каже російський депутат Журавльов.
Що по суті зробив Трамп? Він довів, що територіальні спори у післявоєнному світі (і навіть у повоєнній Європі, де знаходиться Данія) – це не лише доля маргиналів на кшталт Путіна.
Навіть Сполучені Штати можуть розраховувати на шмат пирога. На те саме можуть розраховувати інші країни чи політики, які відчують конʼюнктуру швидше за інших. Певно пан Костадінов конʼюнктуру вже відчув.
Добре відомо, що Росія планувала агресію проти України багато років. Ще у 2014 році вона пропонувала урядам Угорщини, Польщі та Румунії поділити між собою західні регіони України. Та сама пропозиція була повторена російськими агентами впливу з початком повномасштабної агресії у 2022 році.
Всі ті пропозиції були відкинуті на офіційному рівні. Але далеко не всі політики згаданих країн їх насправді відкинули. Праві радикалі у центральноєвропейських країнах все ще мріють отримати частину України. Наприклад, в Румунії про це ще у 2023 році заявляла ультраправа сенаторка парламенту Діана Шошоаке.
Шошоаке навіть подала на розгляд парламенту законопроект, в якому йдеться про приєднання Румунією «історичні території, які їй належали, а саме: Північну Буковину, Герцу, Буджак (Кагул, Болград, Ізмаїл), історичний Марамуреш та острів Зміїний».
Нагадаємо, саме в Румунії через гібрідне втручання з боку Росії Конституційний суд скасував результати першого туру виборів. Рішення було прийняте після оприлюднення даних розвідки щодо кампанії ультраправого кандидата Келіна Джорджеску, який набрав найбільшу кількість голосів, в TikTok і його ймовірних зв'язках із Путіним. Повторне голосування відбудеться навесні.
22 листопада минулого року речник ГУР МО України Вадим Скібіцький оприлюднив новий план РФ, за яким Україна має бути поділена на три частини: одна – та, що увійде до складу РФ (південь та частина сходу), на другій частині має правити прихильний до Росії або нейтральний уряд, а третя частина, захід, був названий «спірні території». Тоді це здавалося маячнею.
Це дійсно було маячнею у світі, де президентом США був Байден. Але у світі, де у США обрали Трампа, а він зазіхає на Гренландію та Канаду, це вже сувора реальність. Саме тим небезпечні заяви Трампа, навіть якщо вони лише жарт чи спроба оцінити громадську думку.
До речі, Трампу добре відомо, як люди реагують на приєднання нових територій. Вони радіють, а рейтинг президента зростає. Це підказує Трампу рейтинг президента Путіна після анексії Криму.
Раніше Інформатор повідомляв, що Гренландія не є порожньою забаганкою Трампа. Вона потрібна Сполученим Штатам для майбутнього протистояння з Китаєм.