Чотири помилки при прибиранні квартири, які шкодять здоров'ю

Склали для вас рейтинг поширених помилок, які зводять нанівець усі старання тримати будинок у чистоті

Прибирання квартири.
Дійте з урахуванням рекомендацій, щоб у будинку завжди було чисто та безпечно.

Якщо для одних прибирання як похід до психолога, то для інших справжнє катування. Насправді стандартний алгоритм дій, і навіть звички, знайомі з дитинства, не завжди виявляються безпечними. Як правильно наводити лад і які товари для дому в цьому допоможуть — розглянемо докладніше.

Рейтинг поширених помилок під час прибирання

Люди рідко читають інструкцію миючих засобів, зате охоче прислухаються до порад з особистого досвіду від мам та бабусь. Не завжди це виправдано.

Змішування миючих засобів

Якщо ви купили засіб для виведення жиру, використовуйте побутову хімію за призначенням: для відмивання духовки або мікрохвильової печі. Не вдайтеся до народних методів та не додавайте оцет чи іншу кислоту. Людині без хімічної освіти складно спрогнозувати, як поведеться компонент у складі. Наприклад, при контакті відбілювача з аміаком вивільняються токсичні випари. 

Брудний спортивний інвентар

Пандемія COVID-19 перетворила середньостатистичну квартиру на спортзал, офіс та місце для відпочинку. За цей час у багатьох з'явився каремат, гантелі чи штанга. Фітнес-аксесуари потребують регулярної обробки антисептичними засобами. Інакше на поверхні залишаються хвороботворні бактерії, що спричиняють безліч захворювань: від екзем до пневмонії.

Звичка заправляти ліжко вранці

М'який пуф асоціюється з розкішною королівською спальнею. Що цікаво, він призначений не лише для складання покривала, а й ковдри після сну. Пилові кліщі розмножуються в теплих та вологих умовах. Якщо залишити ліжко «охолонути», вони просто не виживуть.

Піднята кришка унітазу

Після 2-годинного прибирання у ванній кімнаті достатньо залишити кришку унітазу піднятою і спустити воду, щоб звести нанівець всі старання. Тиск підкидає вгору частинки фекалій разом із водою. Вони осідають на косметиці, зубних щітках, рушниках. 

Яких дій також варто побоюватися

Список досить великий:

  • обробляти плісняву та грибок без маски, рукавичок та відкритих вікон;
  • не міняти багаторазовий мішок у пилососі;
  • не прати кімнатні капці;
  • користуватися тим самим кухонним рушником більше 5–7 днів;
  • повторно витирати пил та бруд мікрофіброю без попереднього прання;
  • чистити дошки для обробки та інший посуд побутовою хімією без позначки «еко».

Якщо дослухатися до рекомендацій, у будинку завжди буде свіжо, чисто та нешкідливо. Додатково вдасться мінімізувати негативний вплив пилу та побутової хімії на організм.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube