«Чорноморець» в меншості поступився «Шахтарю», СК «Дніпро-1» і «Верес» здобули домашні перемоги

«Чорноморець» провів перший матч на своєму стадіоні після повернення в еліту.

«Верес» в «матчі за шість очок» обіграв «Верес». «Чорноморець» залишився в меншості вже на 12-й хвилині і не встояв в матчі з «Шахтарем».

Про хід поєдинків Прем'єр-ліги і результати зустрічей повідомляє Інформатор з посиланням на УПЛ .

У суботу, 21 серпня, відбулися три матчі п'ятого туру УПЛ. Відкривали ігрову програму дня сусіди по турнірній таблиці «Верес» і «Минай». Команди грали в таких складах:

Верес: Когут, Солдат, Мірошник, Гончаренко, Немчанінов, Полюлях, Кучеров, Е. Пасіч, Гегедош, Г. Пасіч, Сергійчук.

Запасні: Кичак, Махнєв, Кльоц, Петько, Панасенко, Дахнівський, Тимофієнко, Гечев, Гайдучик, Гук.

Минай: Кучер, Горін, Матіч, Ліховідько, Багайоко, Кулієв, Хахлев, Петрусенко, Книш, Селезньов, Кобак.

Запасні: Пеньков, Коваленко, Білоног, Векляк, Байдаєв, Месхі, Гончар, Ахмедзаде, Синегуб.

Зустріч активніше розпочали господарі поля. На 4-й хвилині Кучер у стрибку перервав простріл Пасіча з правого флангу на Сергійчука. «Минай» відповів гострим випадом. Кулієв зліва увірвався в штрафну, відтягнув на себе голкіпера і віддав в центр, а Гончаренко не дозволив Селезньову вразити порожні ворота.

На 24-й хвилині Селезньову вдалося забити, але при цьому форвард «Миная» знаходився в офсайді і арбітр гол не зарахував. Через 5 хвилин Багайоко, після подачі кутового з правого флангу і рикошету від суперника, з кількох метрів головою пробив вище воріт, не зумівши підлаштується під м'яч.

Наступний небезпечний момент стався на першій хвилині другого тайму. Кулієв справа змістився в центр і пробив зовсім поруч з дальньою дев'яткою воріт «Вереса». На 53-й хвилині Солдат, зважившись на дальній удар, відправив м'яч вище.

На 57-й хвилині Горін віддав передачу назад, Кучер пропустив під ногою і лише у відчайдушному стрибку зміг вибити м'яч практично з лінії воріт. Оскільки воротар зіграв руками після пасу свого гравця назад, арбітр призначив вільний удар, після розіграшу якого Гончаренко пробив мимо.

І все ж «Верес» незабаром забив. На 60-й хвилині Багайоко вибив м'яч у Сергійчука, але першим на відскоку виявився Гегедош і ударом в дотик відкрив рахунок в матчі. Через 5 хвилин арбітр призначив пенальті у ворота «Вереса» за гру рукою. Ахмедзаде з одинадцятиметрової позначки пробив вправо. Когут не став гадати, стрибнув за удару і парирував пенальті.

«Минай» намагався зрівняти рахунок, але найреальніший момент створив лише в компенсований час. Після прострілу з лівого флангу Кулієв пробив повз ворота. На останніх секундах поєдинку Дахнівський грубо порушив правила в центрі поля і побачив перед собою червону картку.

Поле в Одесі привели в порядок, і «Чорноморець» зміг провести перший матч в сезоні на домашньому стадіоні. Суперником одеситів став «Шахтар».

Чорноморець: Кучерук, Путря, Кадір, Дубко, Кузик, Білошевський, Михайленко, Брагар, Вачіберадзе, Авагімян, Бугай.

Запасні: Варакута, Тлумак, Скорко, Кравченко, Ісаєнко, Ванат, Мащенко, Сухоручко.

Шахтар: Пятов, Конопля, Кривцов, Матвієнко, Ісмаїлі, Степаненко, Алан Патрік, Марлос, Судаков, Мудрик, Сікан.

Запасні: Шевченко, Додо, Віта, Корнієнко, Маркос Антоніо, Тете, Соломон, Дентіньо, Траоре.

На 6-й хвилині Брагар відгукнувся на закид у штрафну, але трохи не встиг і м'яч став здобиччю Пятова. Через 4 хвилини Білошевський не за правилами атакував Алана Патріка. Арбітр спочатку показав жовту картку, але після перегляду відео-повтори змінив своє рішення і вилучив гравця «Чорноморця» з поля.

Отримавши чисельну перевагу, гравці «Шахтаря» не поспішали йти на загострення, вважаючи за краще довгі розіграші м'яча на підступах до штрафного «Чорноморця». На 30-й хвилині «Шахтар» ледь не поплатився за свою неспішність. Удар зі штрафного біля воріт «Шахтаря» припав в стінку, Авагімян підхопив м'яч, обвів декількох суперників і пробив в штангу.

«Шахтар» натяк зрозумів і на 34-й хвилині відкрив рахунок. Судаков увірвався в штрафну і більярдним ударом від дальньої штанги відправив м'яч у сітку. На 42-й хвилині Кучерук при подачі з кутового не дотягнувся до м'яча, Кривцов скинув і Матвієнко забив у порожні ворота. Однак VAR зафіксував гру рукою у гравця «Шахтаря» і арбітр гол не зарахував.

«Чорноморець» забив на 4-й компенсованій до першого тайму хвилині. Путря з гострого кута пробив у ближній, а Пятов м'яч не дістав. Однак радість трибун була недовгою - Путря знаходився в офсайді. Відразу ж пішла атака «Шахтаря» і Алан Патрік з району одинадцятиметрової позначки розстріляв Кучерука.

Друга половина матчу почалася з атак «Шахтаря». На 49-й хвилині Кучерук з другої спроби забрав м'яч після удару Мудрика з півкола штрафної, а через три хвилини Сікан запустив м'яч поруч з дев'яткою.

На 60-й хвилині Мудрик підібрав м'яч на своїй половині поля, на космічній швидкості, немов стоять, обійшов суперників, увірвався в штрафну і пробив поруч із правою штангою. Соломон замінив травмованого Судакова і на 75-й хвилині перевірив реакцію Кучерука.

Не дивлячись на чисельну меншість «Чорноморець» намагався забити хоча б гол престижу, і на 86-й хвилині змарнував відмінний шанс. Ванат вискочив на простріл з правого флангу, але на кілька сантиметрів розминувся з м'ячем.

І все ж таки ще один гол глядачі на трибунах побачили. На 3-й компенсованій хвилині Соломон своїм фірмовим ударом з лінії штрафної відправив м'яч у дальній кут воріт «Чорноморця».

СК «Дніпро-1» приймав львівський «Рух». На поле стадіону «Дніпро-Арена» команди вийшли в таких складах:

СК Дніпро-1: Кожокару, Дубінчак, Сваток, Адамюк, Лучкевич, Джурасек, Назаренко, Ігнатенко, Когут, Гуцуляк, Довбік.

Запасні: Юрчук, Паст, Логінов, Ярмолюк, Чуже, Батагов, Білл, Русин.

Рух: Паньків, Мисик, Білий, Дідик, Роман, Федорчук, Карасюк, Оріховський, Климчук, Бойчук, Борячук.

Запасні: Бандура, Притула, Мартинюк, Лях, Сич, Кухарук, Рунич, Альваренга, Кузик.

У перші хвилини господарі більше володіли м'ячем, але потім «Рух» перехопив ініціативу. Львів'яни перепасовувалися в районі центральної лінії, намагаючись розтягнути побудова гравців «Дніпра-1» і знайти пролом в обороні.

Незабаром команди помінялися ролями. Тепер уже «Дніпро-1» контролював м'яч, а гравці «Руху» пресингували і шукали щастя в контратаках. На 22-й хвилині після розіграшу кутового Ігнатенко головою продовжив навіс, а Когут, теж головою, пробив вище воріт. Через 4 хвилини господарі провели контратаку, яка завершилася ударом Довбіка в ближній кут і сейвом Паньківа.

А ось після розіграшу кутового «Дніпро-1» забив. Ігнатенко ударом з-за меж штрафного майданчика увігнав м'яч під поперечину воріт «Руху». Незабаром в ворота гостей влетів і другий м'яч. Назаренко, зміщуючись зліва в центр, пройшов двох суперників і точно пробив в правий нижній кут.

«Дніпро-1» продовжив атакувати і після перерви. На 54-й хвилині Паньків відбив дальній удар Дубінчака. А через хвилину воротар «Руху» скоїв два сейви поспіль, парирував удари Ігнатенка і Довбіка.

«Рух» огризнувся на 61-й хвилині. Львів'яни провели контратаку, і Борячук в епізоді схожому на гол Назаренко пробив в штангу. Через три хвилини Довбік виявився перед порожніми воротами, але Білий у відчайдушному стрибку заблокував удар.

На 83-й хвилині Довбік з центру поля втік від трьох захисників, вийшов один на один, підсік м'яч готівка воротарем, але не влучив у ворота. На 88-й хвилині Мартинюк пальнув з-за меж штрафного, а дебютант «Дніпра-1» Кожокару в стрибку витягнув м'яч з правого дев'ятки.

• «Верес» - «Минай» 1: 0 (Гегедош, 60);
  • «Чорноморець» - «Шахтар» 0: 3 (Судаков, 34, Алан Патрік, 45 + 5, Соломон, 90 + 3);
  • СК «Дніпро-1» - «Рух» 2: 0 (Ігнатенко, 27, Назаренко, 35).

Решта матчів 5-го туру УПЛ відбудуться 22 і 23 серпня. Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про хід стартового матчу п'ятого туру УПЛ.