Чорний день для людства: президент Ізраїлю Ісаак Герцог про ордери МКС на Нетаньяху та Галланта

Влада країни назвала рішення МКС проявом антисемітизму та ударом по справедливості

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог
Президент Ізраїлю обурився рішенням МКС. Фото: Profimedia

Президент Ізраїлю Ісаак Герцог і уряд країни різко виступили проти рішення Міжнародного кримінального суду (МКС) про видачу ордерів на арешт прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньяху та колишнього міністра оборони Йоава Галланта. Зокрема, в ізраїльському уряді назвали це рішення проявом антисемітизму. Також уряд Ізраїлю заявив, що країна не зупиниться в боротьбі з тероризмом, попри звинувачення суду.

Про своє обурення Герцог заявив у соціальній мережі X (раніше Twitter). Президент підкреслив, що захист громадян є обов’язком Ізраїлю, а дії суду, на його думку, використовують правову систему як "живий щит для злочинів ХАМАС". Він зазначив:

"Це темний день для справедливості та чорний день для людства. Недобросовісне рішення МКС перетворило загальне правосуддя на посміховисько".

Ісаак Герцог додав, що рішення МКС було "прийняте недобросовісно" і є обурливим. За його словами, рішення МКС висміює жертви всіх тих, хто бореться за справедливість – від перемоги союзників над нацистами до сьогодні.

"[МКС] ігнорує тяжке становище 101 ізраїльського заручника, якого ХАМАС утримує в жорстокому полоні в Газі. Він ігнорує цинічне використання ХАМАСом своїх людей як живих щитів. Він ігнорує основний факт, що Ізраїль зазнав варварського нападу і має обов’язок і право захищати свій народ. Він ігнорує той факт, що Ізраїль є динамічною демократією, яка діє згідно з міжнародним гуманітарним правом і докладає чимало зусиль, щоб задовольнити гуманітарні потреби цивільного населення", - додав президент Ізраїлю.

Лідер Ізраїлю також підсумував, що рішення МКС обрало сторону терору та зла, а не демократію та свободу, і перетворило саму систему правосуддя на живий щит для злочинів ХАМАС проти людства.

"Ця цинічна експлуатація міжнародних правових інституцій ще раз нагадує нам про необхідність справжньої моральної ясності перед обличчям іранської імперії зла, яка прагне дестабілізувати наш регіон і світ і знищити самі інституції вільного світу", - ще раз наголосив президент Ізраїлю.

Схожої позиції дотримується також уряд. Міністр національної безпеки Ітамар Бен Гвір звинуватив МКС у прояві сучасного антисемітизму, прикритого начебто справедливістю. Його цитує The Times of Israel.

Міністерка транспорту Мірі Регев назвала ордери "абсурдом", а міністр Негева та Галілеї Іцхак Вассерлауф заявив, що це спрямовано проти всіх громадян Ізраїлю. Він підкреслив, що країна продовжить боротьбу з тероризмом, попри будь-які звинувачення.

Що відомо про ордери МКС?

21 листопада МКС видав ордери на арешт Нетаньяху та Галланта, звинувачуючи їх у злочинах проти людяності та воєнних злочинах, нібито скоєних у період із жовтня 2023 до травня 2024 року. Попри подані Ізраїлем скарги у вересні, суд відхилив їх і ухвалив рішення про арешт.

Крім того, МКС видав наказ на арешт Мухаммеда Діаба Ібрагіма аль-Масрі, відомого як Мухаммед Дейф, лідера ХАМАС, про загибель якого Ізраїль оголосив влітку. Нагадаємо також, що у березні 2023 року, МКС видав наказ на арешт правителя Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини РФ.

Держави, що ратифікували Римський статут МКС (їх наразі 123), зобов’язані затримати обвинувачених у разі їхнього візиту. Нагадаємо, Україна ратифікувала Римський статут 24 серпня 2024 року. Закон підписав президент Володимир Зеленський.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube