"Ми будемо дуже старанно працювати з Росією та Україною. Це має припинитися"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Ця пісня з вистави «Доньки» самостійно увірвалася в ваші серця і пробила шлях до своєї популярності. З повагою до мого глядача і з любов'ю до того, що вам відгукнулося...Єдиний наш правдивий порадник у житті - це наше серце.
Основні причини відмови від вакцинації – недооцінка ризиків COVID-19 та міфи про щеплення
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні провів національне опитування, яке показало, що 42% невакцинованих українців готові це зробити. Страх перед хворобою, досвід близьких, поради лікарів та міфи про щеплення – все це впливає на рішення українців вакцинуватись проти COVID-19.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.
Найбільше українців мотивує щеплюватися те, що вакцинація може запобігти коронавірусній хворобі або ускладненням від неї. Так, 65% вакцинувалися, щоб не хворіти та не мати ускладнень від COVID-19. І лише 14% прищепилися за рекомендацією роботодавця, щоби не втратити роботу. Загалом 60% усіх українців позитивно ставляться до вакцинації COVID-19.
Проте є й ті, хто не хоче вакцинуватись. Основними причинами такого рішення є недооцінка ризиків COVID-19, міфи про щеплення та небажання повторно вакцинуватися, якщо в цьому буде необхідність.
"Більшість не щеплених українців не довіряють вакцинам, вважають, що вакцинація несе більше ризиків, ніж сам COVID-19 і не хочуть переживати реакцію на вакцини. А майже чверть вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19, хоча насправді абсолютні протипоказання можуть мати менше одного відсотка людей. Ті, хто не хоче вакцинуватися, не вважають пандемію серйозною загрозою або COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі", — розповіли в МОЗ.
Важлива в процесі вакцинації роль сімейного лікаря. 87% щеплених українців сказали, що прислухалися до поради лікаря та зробили щеплення. З тих, хто ще не вакцинувався, 77% прислухалися до поради лікаря та вакцинуються.
Більша частина з тих, хто не хоче вакцинуватися, не довірилися б пораді лікаря з цього приводу, 48% не обговорювали питання щеплення з медиком, а 6% лікар не рекомендував щеплюватися.
До речі, опитування проводило дослідницьке агентство Info Sapiens у вересні-жовтні 2021 року (до запровадження "червоних зон"). Опитування здійснювали методом телефонних інтерв'ю, усього опитали 2 006 осіб віком від 18 років, у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Нагадаємо, раніше UNICEF повідомили, що темпи вакцинації в Україні вселяють надію. До кінця року в країні буде доступно близько 20 млн вакцин.
Про те, які є вакцини в Україні й чим вони відрізняються, можна прочитати тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.