Чому США не хочуть визнавати Росію спонсором тероризму: відповідь Держдепу

Невже є санкції, які можуть спрацювати

Чому США не хочуть визнавати Росію спонсором тероризму: відповідь Держдепу

Сполучені Штати і досі не хочуть визнати росію - країною-спонсором тероризму. Там вважають, що внесення рф до відповідного списку може призвести до небажаних наслідків. При цьому в уряді не аргументують своєї думки.

Про це заявив прес-секретар Держдепартаменту США Нед Прайс, повідомляє Інформатор з посиланням на його брифінг. Одночасно з цим, Прайс заявив, що Білий дім обговорює з Конгресом більш відповідні та ефективні заходи щодо росії.

"США дотримуються думки, що внесення Росії в список спонсорів тероризму може викликати небажані наслідки", - підкреслив спікер Держдепу.

 

Іран, КНДР, Кубу визнали і що..?

Державний департамент США дає чітку відповідь, які країни підпадають під визначення спонсори тероризму. Це ті, які неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму. Загалом це визначення забороняє країні вести вільну міжнародну торгівлю. Складання списку почалося 1979 року. Тоді у нього були включені Лівія, Ірак, південний Ємен і Сирія. Загалом історія списку наступна: 

  • Сирія внесена 29 грудня 1979 року;
  • Ірак внесений 29 грудня 1979 року, виключений 25 вересня 2004 року;
  • Лівія внесена 29 грудня 1979 року, виключена 15 травня 2006 року;
  • Південний Ємен внесений 29 грудня 1979 року, виключений 1990 року після об'єднання з Єменом;
  • Куба внесена 1 березня 1982 року, виключена 28 травня 2015 року;
  • Іран внесений 19 січня 1984 року;
  • КНДР внесена у 1988 році, виключена 11 жовтня 2008 року, 20 листопада 2017 року повторно внесена до списку;
  • Судан внесений 12 серпня 2013 року.

Справа в тому, що у всіх перелічених випадках лише США визнавали країни такими, які спонсорують тероризм. І навіть у тих у мовах жорсткі економічні санкції з боку однієї країни призводили до зубожіння населення. Відмінність ситуації з росією в тому, що США вже майже внесли рф до цього списку - Сенат проголосував, далі слідує підпис президента. Але цього виявилося замало…Тобто, як пояснив один зі співавторів резолюції республіканець Джо Вілсон, це визнання навіть лише з боку Сполучених Штатів матиме колосальний вплив на посилення санкційного режиму проти росії.

Раніше Інформатор писав, що означає технічний дефолт росії та які наслідки він буде мати

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube