В Італії є плями на сонці, очистити які допомогли б українці
Нещодавно ми обговорювали, чого б могли навчитись українці в італійців. Але це не означає, що в Італії все райдужно. Сьогодні Інформатор розповість, чого б українці могли б повчити італійців.
У багатьох європейських країнах, а в Італії і тим більше, не все добре з правлячим класом.
В італійському парламенті протирають штани 945 людей! 945 цілком поглинуті корупцією демагогів-дармоїдів з колосальними зарплатами. Вони постійно перетусовуються з однієї коаліції в іншу, крутять-каламутять, впроваджують нові податки, від яких народ стогне… але… нічого не робить.
Італія – парламентська республіка, народ президента не обирає, а ось прем'єр-міністра – так. Уявіть, що вже третього прем'єра італійці не змогли вибрати, бо це зробили парламентарі, не питаючи думки народу. І ці прем'єри наламали дрів, за які розплачуються звичайні італійці.
От здавалося б: та зберіться ви всі, вийдіть на площу в Римі та поженіть цю шайку-лійку куди подалі, але ні: всі сидять по хатах у стилі «моя хата з краю» і на кухнях скаржаться на те, яке у них важке життя .
В Україні є багато проблем, але люди мають хоча б гідність, і терпіти невідповідну правлячу верхівку вони довго не будуть, що вже не раз довели на ділі.
В Україні є, звичайно, таке поняття, як «робота по блату», але це явище не таке опукле, як в Італії.
В Італії не важливо, які у вас професійні навички та освіта, набагато важливіші зв'язки. Якщо у вас “немає тітки”, то пристойної роботи вам не бачити. Будь ви хоч сім п'ядей у лобі і з трьома ВО – це нікого не хвилює, ви можете роками посилати резюме на вакансії, які створені саме для вас – це не допоможе. А якщо у вас є родич або хоча б друг, який вас порекомендує, вам не доведеться навіть напружуватися, щоб скласти резюме. Напевно, це пов'язано з тим, що бізнес в Італії здебільшого сімейний, людям з вулиці не довіряють, навіть якщо це професіонали. Сумна правда про роботу в Італії: у країні працевлаштовано лише 57 % населення.
В Україні ви можете прийти з вулиці та отримати непогану роботу, якщо підходите на вакантне місце.
Ви посміхнулися, бо згадали, як доводилося бігати інстанціями, збираючи папірці? Ви просто не мешкали в Італії. Там вам довелося б бігати вп'ятеро більше і платити відповідно за кожну малесеньку довідку. Бюрократія – це біль італійців, але це історичне явище: бюрократія в Італії існує ще з часів імператора Клавдія.
Хочете, вірте, хочете ні, але Італія дуже відстає від України в інформаційному плані.
Ще один біль італійців. Полікувати та запломбувати зуб коштує до 500 євро (це не жарт). Лікування молочного зуба коштує близько 250 євро. Для того щоб навести лад у роті, люди беруть позики в банках від 3 000 євро і до нескінченності (залежить від діагнозу). Вже давно існують стоматологічні тури до країн Східної Європи, але не кожен наважується на це, адже італійські стоматологи з екранів телевізорів розповідають, що за кордоном людей обманюють, там працюють нібито некомпетентні лікарі, які використовують нібито низькоякісні матеріали та інші страшилки, щоб відмовити людей їхати за кордон на лікування зубів. Замість зниження цін на свої послуги.
Це найбільший біль малого та середнього бізнесу. Італійців так душать податками, що багато хто закриває свої фірми, а деякі взагалі вішаються (на жаль, у прямому розумінні слова).
Так, зараз проходять мітинги у Києві і цей пункт може комусь здатися знущальним, але...
В Італії використовуються касові апарати навіть на базарах, податкова інспекція контролює банківські рахунки громадян, і якщо бачить там щось, на їхню думку, підозріле, запускаються більш глибокі перевірки з наслідками у вигляді конфіскації рухомого та нерухомого майна.
Але ж це добре – заперечите ви, – треба сплачувати податки, підтримувати державу.
Люди платять, а куди подітися? Але вони платять від 48,2 до 60%, а дехто навіть більше. Не забувайте і про бюрократичні тяганини, які можуть пригальмувати виплату, а значить, що завжди є ризик того, що в навантаження до суми виплати «прилетить» і чималий штраф.
Треба сказати, що таке людоїдське оподаткування у всіх країнах Європи, тільки у країнах Балтії ще по-божому: лише якихось 22%.