Чим закінчився суд Ілона Маска з українською IT-компанією

Читать на русском

Господарський суд Києва відмовив позову Ілона Маска

Читать на русском
Ілон Маск
Ілон Маск програв у боротьбі з українською IT-компанією

Господарський суд Києва відмовив позову Ілона Маска

Минулого року компанія Ілона Маска SpaceX хотіла зареєструвати та використовувати позначення STARLINK в якості торговельної марки в Україні для своїх товарів та послуг. Але виявилося, що таку торговельну марку вже зареєструвало українське підприємство "Старлінк". Після цього Ілон Маск подав в суд на українську IT-компанію, щоб та віддала торговельну марку на користь американського Starlink. Проте український суд відхилив позов.

Українська компанія StarLink

Український однойменний бренд StarLink існує вже дуже давно. Заявку на її реєстрацію українська ТОВ "Старлінк" подала, згідно з даними реєстру торговельних знаків, ще у березні 2010 року. А сама реєстрація знаку відбулася у лютому 2011. Назва компанії збігається з назвою дочірньої компанії SpaceX — Starlink. Засновником ТОВ "Старлінк" є Сергій Дулицький, його компанія надає IT-послуги. За Міжнародною класифікацією товарів і послуг для реєстрації знаків (МКТП), компанія надає такі послуги:

  • Кл. 37: Будування; лагодження; встановлювання устаткування; технічне доглядання і лагодження автомобілів; асфальтування тощо
  • Кл. 38: Зв'язок, абонентський телеграфний зв'язок: послуги агентств телеграфного і телефонного інформування; надання телекомунікаційних каналів для замовляння товарів за телевізійною рекламою; наймання (прокат) апаратури для зв'язку (телекомунікації); зв'язок за допомогою волоконних оптичних мереж тощо.
  • Кл. 42: Науково-технологічні та проектно-дослідницькі послуги; послуги промислового аналізування та досліджування; розробляння та проєктування комп'ютерної техніки тощо.

Дані про українську компанію

Що вимагав Ілон Маск через суд

Як пише Судово-юридична газета, SpaceX стверджувала, що спірна торговельна марка не використовується в Україні протягом останніх 5 років для послуг, для яких її зареєстрували, крім декількох послуг з 42 пункту, а саме - послуги із захищання від комп'ютерних вірусів; інсталювання (встановлювання) комп'ютерних програм; консультування щодо програмного статку для комп'ютерів; консультування щодо комп'ютерної техніки. Згідно з доводами, викладеними у позові, інтерес SpaceX полягає в тому, що компанія хоче зареєструвати та використовувати позначення STARLINK як торговельну марку в Україні для товарів і послуг, споріднених з тими для яких зареєстрована українська компанія, таким чином, щоб не порушувати права третіх осіб. На думку компанії Ілона Маска, українське підприємство "Старлінк" порушує інтерес позивача стосовно прагнення здійснювати підприємницьку діяльність під торговельною маркою STARLINK та подальшим правомірними її використанням на території України. У своєму позові SpaceX просила:

  • достроково частково припинити дію свідоцтва України №135574 від 25.02.2011 на Торговельну марку щодо всього переліку послуг 37, 38, 42 класів Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків;
  • зобов'язати ДП "Український інститут інтелектуальної власності" внести відповідні зміни до Державного реєстру свідоцтва України на знаки для товарів і послуг стосовно дострокового часткового припинення дії свідоцтва.

Рішення суду

Справою займався Господарський суд міста Києва. 2 березня 2023 року він відмовив у задоволенні позову компанії SpaceX (Space Exploration Technologies Corp.) щодо українського Товариства з обмеженою відповідальністю "Старлінк" та Державної організації "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій"(справа №910/10906/22).

Компанія Ілона Маска не змогла довести те, що українська компанія "Старлінк" не надає весь перелік послуг (37, 38, 42 класів Міжнародної класифікації товарів і послуг для реєстрації знаків), для яких її реєстрували, тому підстави для дострокового припинення дії свідоцтва реєстрації компанії відсутні. Отже, Господарський суд Києва у задоволенні позову SpaceX відмовив повністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.