Міністр закордонних справ Польщі каже, що в цьому випадку йдеться про захист самої польської держави
У Польщі розглядають пропозицію України щодо збиття польськими силами ППО російських ракет, які летять у напрямку українсько-польського кордону. Ця пропозиція була включена до двосторонньої безпекової угоди між Польщею та Україною. До угоди внесли ідею про знищення російських ракет над територією України, якщо вони становлять загрозу для Польщі.
Наразі у Варшаві вивчають можливі плюси та мінуси цієї пропозиції. Водночас над своєю територією збивати російські ракети Варшава не хоче, адже це може загрожувати безпеці населення. Про це розповів міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, пише BBC.
"На цьому етапі це лише ідея. У нашій угоді зазначено, що ми вивчимо її", - заявив Сікорський.
Міністр нагадав, що російські ракети час від часу порушують повітряний простір Польщі. Однак збивати їх над польською територією військові побоюються через можливі ризики для населення.
"Наша дилема полягає в наступному. Якщо ми збиваємо їх лише тоді, коли вони входять у наш повітряний простір, уламки становлять загрозу нашим громадянам і нашому майну. А українці кажуть: "Будь ласка, ми не будемо проти, зробіть це над нашим повітряним простором, коли загрожує безпосередня небезпека перетину польської території". На мою думку, це самозахист, але ми вивчаємо цю ідею", - сказав Сікорський.
Віцепрем'єр-міністр та міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш раніше казав, що Польща не збиватиме російські ракети, які прямують у бік Західної України, без узгодження з усіма країнами НАТО. Він наголосив, що такого консенсусу наразі немає, і звернув увагу на позицію Білого дому, який заявив, що не бажає ескалації конфлікту.
24 березня в польських збройних силах повідомили, що російська ракета о 5:23 за київським часом увійшла в повітряний простір Польщі біля міста Осердув у Люблінському воєводстві, вона пробула в повітряному просторі держави 39 секунд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.