Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Це пов’язано зі збільшенням мінімальної зарплати
Попри великий дефіцит коштів у бюджеті України, уряд виконує свої обіцянки щодо пенсій. Пенсійний фонд продовжує перераховувати та дещо підвищувати пенсії громадянам. Ми розкажемо, як відбудеться індексація з 1 жовтня. Вона торкнеться тих, хто старше за 65 років.
Черговий перерахунок пенсій відбудеться з 1 жовтня. Він пов’язаний зі збільшенням мінімальної зарплати з 6500 грн до 6700 грн на місяць. Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсій за віком непрацюючим громадянам, які досягли віку 65 років і більше та які мають страховий стаж. Чоловіки повинні мати страховий стаж не менше 35 років, жінки – не менше 30 років. З 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів становитиме 2 680 гривень. Це 40% від мінімальної зарплати. До 1 жовтня ця сума становила 2 600 гривень.
Тим громадянам, які працюють, у т.ч. тим, хто є самозайнятою особою або фізичною особою-підприємцем, мінімальні розміри пенсій за віком на рівні 40% від мінімальної зарплати встановлять після звільнення з роботи. Тобто для них нічого не зміниться. У Пенсійному фонді нагадували, що для тих пенсіонерів, хто працює та сплачує єдиний соціальний внесок, кожні 2 роки набувають право на перерахування пенсії – або за заявою або автоматично до 1 квітня. Перерахунок для них проводиться з урахуванням стажу, набутого після призначення або останнього перерахування пенсії (або з урахуванням стажу та зарплати).
У Пенсійному фонді нагадують, що для обчислення розміру пенсії за віком має значення тривалість набутого страхового стажу та величина заробітної плати, з якої сплачувалися внески. Пенсію у 40% від мінімальної зарплати і більше платять при досягненні 65 років тільки за наявності стажу – 35 років у чоловіків та 30 років у жінок. Але мінімальну пенсію отримують ті, хто свого часу отримував мінімальну або невисоку зарплату.
Якщо людина не досягла віку 65 років, але має вже необхідний стаж і не працює, то її мінімальна пенсія з липня 2022 року скаладає 2 027 гривень. Вона дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Також сюди додаються доплати за понаднормовий стаж (за кожний повний рік + 1% до пенсії), інші надбавки та підвищення.
Наприклад, за 36 років стажу для чоловіка мінімальна пенсія до досягнення віку у 65 років буде не 2 027 гривень, а 2 047,27 гривень. Так само і для жінки, яка має щонайменше 31 рік стажу, але не досягла віку 65 років і працювала на малооплачуваних роботах, мінімальна пенсія складе 2 047,27 грн.
Станом на 1 квітня 2022 року в Україні було зареєстровано 10,8 млн пенсіонерів, з яких 2,7 млн працювали. Середній розмір пенсії на 1 липня 2022 року в Україні становив 4437,45 грн. Середній розмір пенсії працюючих пенсіонерів в Україні станом на 1 квітня 2022 року був 4532,91 грн.
Порахувати власну пенсію можна у пенсійному калькуляторі на сайті Пенсійного фонду. Як це зробити – ми писали тут.
Дмитро Чернишов