Чи вступить армія Білорусі у війну в Україні та навіщо путіну навчання під час війни

Читать на русском

Розповідаємо, чого варто очікувати від чергового російського бряцання зброєю.

Читать на русском
Чи вступить армія Білорусі у війну в Україні та навіщо путіну навчання під час війни

Розповідаємо, чого варто очікувати від чергового російського бряцання зброєю.

Російське командування вперше від початку великої війни проти України проводить військові навчання. Від «Схід-2022» не відмовилися навіть попри величезні втрати в ході невдалого загарбницького наступу.

Інформатор дізнавався чого варто очікувати від чергового російського бряцання зброєю.

Навчання для навчання

В останнє військові навчання в східних регіонах рф відбувалися в 2018 році, потім військово-політичне керівництво змінило вектор на європейський напрям. До початку повномасштабного вторгнення в Україну рф провела   «Захід»-2021, «Кавказ-2020», «Центр-2019». Останні спільні військові навчання рф та Республіки Білорусь «Союзна рішучість-2022» року закінчилися вторгненням в Україну. В перші тижні війни, військовополонені всі як один розповідали легенду про то, що вони заблудилися під час повернення з навчань.

На початку серпня стало відомо про проведення стратегічних командно-штабних навчання «Схід-2022». Заходи пройдуть з 30 серпня до 5 вересня в Східному військовому окрузі рф. Повідомляється, що в навчаннях, крім військ округу буде залучено сили повітряно-десантних військ, дальньої авіації та військово-транспортної авіації. Керівником навчать призначено начальника Генштабу зс рф валерія герасимова. Очікується участь військових контингентів інших країн, яких саме не повідомляється. Хоча, міноборони Білорусі вже встигло заявити про участь 250 військовослужбовців однієї з механізованих бригад.

Чи вступить армія Білорусі у війну в Україні та навіщо путіну навчання під час війни 1

Навчання проведуть на полігонах Східного військового округу. А саме –  «Біджанський», «Бурдуни», «Бухта Анна», «Гарячі Ключі», «Князе-Волконський», «Литовко», «Лагунне», «Мухор-Кондуй», «Новосільський», «Сергіївський», «Телемб», «Успеновський» та «Цугол».

Східний військовий округ міноборони рф межує з Китаєм та Монголією. Примітно, що до складу округу входять Бурятія, Якутія, Чукотка, вихідці з яких складають найбільшу кількість втрат російської армії в етнонаціональному розрізі.

Перемоги з телевізора

Опитані Інформатором військові експерти жартують, що путіну та його генералітету мало «практичного досвіду» поразок в Україні, тому вони вирішили погратися в «солдатики» подалі від реальних бойових втрат. Очікувати, що військове командування зможе продемонструвати на цих навчаннях щось нове не варто – всім свої «таланти» з планування та проведення наступальних операцій вони вже продемонстрували в Україні. Тому прийдешні навчання називають іміджево-психологічним заходом для «російського телевізора».  

Військовий експерт Олександр Мусієнко говорить, що  згідно тієї інформації, яку повідомляють, ці навчання не передбачають великі перекидання військ чи проведення саме бойових навчань.

«Це бажання видати бажане за реальне, своєрідна іміджево-психологічна операція, щоб продемонструвати, в першу чергу внутрішньому споживачу, що у них є армія, резерви та можливості», – розповідає Інформатору Мусієнко.

На його думку, кремль намагається догодити Китаю, показати, що вони поруч, готові надати підтримку, мало не створити військову коаліцію.

Чи вступить армія Білорусі у війну в Україні та навіщо путіну навчання під час війни 2

Відзначимо, що на фоні візиту до Тайваню Ненсі Пелосі, спікера Палати представників Конгресу США, стосунки Китаю та США значно ускладнилися. 5 серпня офіційний Пекін призупинив діалог з США на рівні регіональних військових командувань.

Військовий експерт Петро Черник відзначає, що рф повністю втратила статус великого геополітичного гравця, якого розглядають в призмі США чи Китаю. Тому, на його думку, навчання «Схід-2022» лише супутні речі, в першу чергу, для бойового злагодження військових підрозділів перед відправкою в Україну.

«Ми знаходимося в стані повномасштабної війни, тому варто вже давно відійти від кліше, що великі військові навчання ворога, щось означають. Тим більше, участь у них збройних сил Білорусі. Нагадаю, якщо хтось забув – Білорусь вже давно знаходиться в стані фактичної війни проти України, з її території методично наносять ракетні удари», – сказав виданню Черник.

Залучення Білорусі  до «Схід–2022» це бажання продемонструвати життєздатність та єдність Організації договору колективної безпеки(ОДКБ). Нагадаємо, збройні сили Білорусі знаходяться в режимі військових навчань з 24 лютого з постійного пролонгацією в часі. А, 250 військовослужбовців в масштабі сьогоднішнього театру бойових дій не мають навіть оперативного значення.

Максим Федоренко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.