Вартість війни в Україні, ймовірно, продовжить підривати геополітичні кампанії путіна в усьому світі
Росіяни продовжують збирати війська, щоб зміцнити оборону на сході України. Їхні сили сконцентровані у напрямку Харківсько-Луганської області та в Донецькій області. Однак, якість цих сил, як вважають в Незалежній українській аналітичній організації «Центр оборонних стратегій», залишається під питанням.
Російські та українські звіти також свідчать про те, що на зазначених напрямках є багато щойно мобілізованих росіян, які на думку аналітиків з Інституту вивчення війни, потрібні для того, щоб заповнити прогалини в підрозділах, які були деградовані під час поточних українських контрнаступів на північному сході України
До речі, для деградованих військ, що не хочуть ні сил, ні бажання воювати проти України. Генеральний штаб ЗСУ підготував відеоінструкцію про те, як безпечно здатися в полон та зберегти собі життя.
На Донецькому напрямку зосереджені вагнерівці. Саме вони, як свідчать дані аналітиків, відповідають за ведення наступальних операцій зокрема й навколо Бахмута та західних околиць регіону. Однак, нагадаємо, кілька днів тому, на Луганщину до вагнерівців завітав снаряд, від якого окупантів розірвало на шмаття. Ті кому вдалося вижити, знімали усе на відео та не приховували, що вони налякані.
Аби хоч якось виправити ситуацію на полі бою президент рф заклав в оборонний бюджет на 2023 рік понад дев’ять трильйонів рублів (приблизно 143 мільярди доларів). Про це повідомили в Міністерстві оборони Великої Британії. За даними Світового банку, ця сума становить близько 8 відсотків валового внутрішнього продукту Росії в 2021 році.
“Витрати Росії на оборону значно зросли і становитимуть понад 30% від усього бюджету Росії на 2023 рік”, — додали в Міноборони Великої Британії.
Таким чином, фактично всі кошти путіна йдуть на війну проти України, тож можливо, президенту доведеться перестати фінансувати інші міжнародні чи внутрішні кампанії в цьому процесі. Відкинути свої геополітичні ініціативи путін, схоже, все ще не бажає, тож ризикує зіткнутися з фінансовою скрутою, в якій він не зможе збалансувати максималістські цілі в Україні зі своїми глобальними кампаніями проєктування власної влади на міжнародній арені. І перші проблеми в цьому сегменті вже є. До прикладу під час засідання Вищої Євразійської економічної ради в Бішкеку, Киргизстані, він безуспішно запропонував створити тристоронній союз між Росією, Казахстаном і Узбекистаном. Спроба відновити позиції Росії в Центральній Азії не вдалась.
Постійні витрати Путіна на регіональні ініціативи м’якої сили вже засмутили кількох відомих повоєнних блогерів, які критикували Кремль за те, що, той виділив майже шість мільярдів рублів (близько 95,5 мільйонів доларів) на розвиток російськомовних шкіл у Таджикистані, але не спромігся забезпечити російські сили на полі бою. Військові блогери додали, що Кремль неефективно використовує свою м’яку силу в Таджикистані, що ще більше ставить під сумнів необхідність таких витрат.
До того ж як пишуть в ISW, в Кремлі вже почали економити на війнах в Сирії та Нагірному Карабасі, російські війська переміщують обладнання та особовий склад з інших зон конфлікту, і можуть відмінити пріоритет інших бойових дій і залучень м’якої сили на користь підтримки тривалої війни в Україні.
Нагадаємо, раніше ми писали, що росіяни бомблять нас українськими ракетами — деталі тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.