Чи розпочнеться війна між США та Китаєм за Тайвань та як це позначиться на Україні

Москва із захватом стежить за тим, що відбувається на острові

Чи розпочнеться війна між США та Китаєм за Тайвань та як це позначиться на Україні

Поки спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі продовжує тур країнами Азії. Китай знаходиться у режимі підвищеної бойової готовності. 

Інформатор розпитав експертів, яка ймовірність війни між Китаєм та США через Тайвань.

Що відбувається

Офіційно Ненсі Пелосі заявила, що збирається відвідати Сінгапур, Малайзію, Південну Корею та Японію, але у ЗМІ просочилася інформація про намір Пелосі відвідати й Тайвань. У відповідь на це Китай різко відреагував «бойовими навчаннями» з артилерією та РСЗВ біля берегів острова Тайвань, Тайвань, у свою чергу, розгорнув ППО і підняв у небо винищувачі. 

Чи розпочнеться війна між США та Китаєм за Тайвань та як це позначиться на Україні 1

«Китайські війська розпочали обстріл Тайваньської протоки бойовими артилерійськими снарядами. Хоча Китай стверджує, що це лише навчання, тим часом Тайвань щойно підняв винищувачі з авіабази Chiayi Air Base», - написав у Twitter журналіст Choice Чаудхарі Парвез, посилаючись на власні джерела.  

Також Китай попередив США, якщо літак з Ненсі Пелосі у супроводі американського винищувача зайде у небо, яке КНР вважає своїм, відповідь буде миттєвою. 

Які країни залучені

Основні сторони, залучені у питання Тайваню, це, звичайно, сам Тайвань, Китай, який не визнає незалежність острову та США. Окрім них, є ще й країни, які опосередковано зацікавлені в роздмухуванні конфлікту. 

За словами військового експерта Юрія Федорова, москва із захватом стежить за тим, що відбувається на острові, оскільки, як вважають у кремлі, якщо відбудеться ескалація на Тайвані, то увага світу буде прикута вже не до російсько-української війни, а до американсько-китайських відносин.

«Якщо подивитися на те, що транслюють російські медіа, то це заяви про те, що Китай страшний і якщо почнеться військовий конфлікт, то Китай швидко отримає перемогу. Вторять росії і деякі західні спікери», - пояснює Юрій Федоров. 

Сам Тайвань у цій ситуації поводиться дуже стримано. За словами політолога Австралійського національного університету Венді Сонг, спокійна поведінка в інтересах Тайваню, оскільки острів не хоче загострювати конфлікт із Пекіном і водночас зацікавлений у співробітництві зі США, бо саме Сполучені Штати можуть надати Тайваню озброєння, необхідне для ймовірного захисту від КНР. 

Як це вплине на Україну 

Окрім відкритих заяв, що зробили Китай та США, треба ще враховувати те, про що говорили президент Сполучених Штатів Джо Байден та очільник КНР Сі Цзіньпін телефоном. Як наголошує Юрій Федоров, американсько-китайські відносини слід розглядати, враховуючи і російсько-українську війну. 

Такої ж думки дотримується і директор Інституту ближньосхідних досліджень Ігор Семиволос, оскільки одним з питань, яке обговорювали Байден та Цзіньпін, була ситуація в Україні. 

«Я думаю, нічим поганим ситуація з Тайванем не завершиться. Таких загострень вже було 3-4 і кожне з таких загострень стає м’якше ніж попереднє. Ця ситуація не виглядає критичною. Принаймні зараз це можна використати як погодження між Штатами та комуністичним Китаєм. Те що Пелосі не відвідує Тайвань можна розміняти на дотримання Китаєм санкцій проти росії. Можна погратися політично, я думаю, що у Байдена є такий шанс», - каже Ігор Семиволос. 

На думку головного редактора журналу «Україна по-арабські» Мохаммада Фараджаллаха, ймовірно, що через Тайвань Китай намагається допомогти росії відволікти увагу світу від України. На думку експерта, Китай не збирається посилювати військовий конфлікт, але підіграти кремлю у такий спосіб, цілком може замість відкритої підтримки рф. 

«Китай не уступить Тайвань і не збирається уступати. Це найсильніше загострення після російсько-українського загострення. Китай не буде йти на війну, якщо він не впевнений у перемозі. Він краще намагатиметься вирішити питання політичним шляхом. Китай розуміє, що світ не сприйме силовий варіант у ситуації з Тайванем, до того ж народ Тайваню налаштований проти Китаю. Я думаю, що загроза є, але після того, як американські війська відправили туди вже есмінець авіаносець, Китай прекрасно розуміє, що будь-яка війна у морях означає вступ у війну не тільки США, а й Великобританії, у якої на сьогодні один із найсильніших флотів», - каже Мохаммад Фараджаллах. 

Тим часом журналістка державного телебачення Тайваню, посилаючись на власні джерела, повідомила у Twitter, що Ненсі Пелосі прибуде до Тайваню 2 серпня. 

У відповідь на це Китай запустив гіперзвукову ракету у 120 кілометрах від побережжя Тайваню, де наразі, за повідомленнями КНР, тривають військові навчання. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube