Чи підуть нардепи у новорічну відпустку: відповідь Веніславського

Читать на русском

Парламентар зауважив, що йому з колегами ще належить ухвалити низку важливих ініціатив до кінця року

Читать на русском
Федір Веніславський
Сесії ВР відкриваються та закриваються у відповідності до Конституції, заявив член оборонного комітету

Парламентар зауважив, що йому з колегами ще належить ухвалити низку важливих ініціатив до кінця року

Член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський запевняє, що відпустки та канікули для народних депутатів наразі не передбачені. Це, за словами нардепа, повʼязано з дією режиму воєнного стану в Україні. Відповідне рішення нібито ухвалила сама Верховна Рада.

Водночас парламентські сесії закриваються та відкриваються так, як це передбачає Конституція, в чітко окреслені терміни. До кінця року Рада ще має ухвалити низку ініціатив. Про це представник президента у парламенті Веніславський розповів під час брифінгу у вівторок, 5 грудня.

"З перших днів війни, 24 лютого 2022 року, Верховна Рада ухвалила рішення працювати в режимі одного пленарного засідання. Тобто, жодних канікул, жодних відпусток у народних депутатів України немає (...) Відпусток, перерв, канікул у роботі Верховної Ради не передбачається до завершення дії правового режиму воєнного стану", - заявив Веніславський.

Що стосується планів роботи ВР до кінця року, за словами Веніславського, нардепи розглянуть певні законодавчі зміни. Зокрема у сфері оборони та безпеки, євроінтеграції та боротьби з корупцією.

Рада готує низку змін

Законодавство щодо мобілізації та служби у ЗСУ невдовзі зміниться. Низку нововведень спільно з військовими вже пропрацьовують у Верховній Раді. Ключові зміни стосуватимуться надання тривалої відпустки тим, хто пережив російський полон, відкривається можливість відставки з військової служби особам без громадянства, іноземцям та людям з інвалідністю.

Водночас група депутатів від "Слуги народу", яка спеціалізується на реформі державної служби, внесла законопроект, за яким пропонується доплачувати чиновникам, які виконують програми урядів іноземних держав та ЄС. У разі його прийняття, чиновники зможуть отримати до половини зарплатні додатково за співпрацю з донорами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.