Чи можливий масований ракетний удар з Білорусі та як відповість на це Україна

Читать на русском

Чи збудуться ці довгострокові прогнози та як до них готуватися

Читать на русском
Чи можливий масований ракетний удар з Білорусі та як відповість на це Україна

Чи збудуться ці довгострокові прогнози та як до них готуватися

На день Незалежності України прогнозують ракетні удари з території сусідньої Білорусі. На це вказує численне збільшення російської техніки та ракет. Інформатор розповідає, чи збудуться такі довгострокові прогнози та як до них готуватися.

Путінський календар

Знаючи маніакальну пристрасть президента рф володимира путіна до красивих і знакових  дат, не бачити загрозу напередодні 24 серпня – Дня Незалежності України, має бути складно. Російські придворні політики в ефірах пропагандистських телепрограм неодноразово закликати нанести по Україні, якщо не ядерний удар, то масований ракетний. З огляду на державне свято та події на всіх театрах воєнних дій, що складаються не на користь кремля, чим не повід втілити свої хворобливі фантазії в життя.

Власне про це вже почали говорити «білоруські інформаційні партизани», діяльність котрих викликає все більше запитань. Так днями на Телеграм-каналі «Білоруський гаюн» з’явилося повідомлення про суттєве збільшення на аеродромі Зябрівка зенітно-ракетних комплексів і ракет сил рф. Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі олександр лукашенко фактично здав донедавна занедбаний аеродром в повне користування російській військовій авіації. 

Зокрема на аеродромі зафіксували більше 14 комплексів С-400,  три радіолокаційні станції «48Я6 Подльот» і «КАСТА-2Е2». На об’єкті знаходиться орієнтовно 60 ракет до комплексів С-300/400, танки Т-72 та  балістичні оперативно-тактичні комплекси «Іскандер». Крім того, відомо, що російські військові літаки доставляють ракети до аеропорту «Гомель»(що є цивільним), а звідки везуть їх до Зябровки.

Чи можливий масований ракетний удар з Білорусі та як відповість на це Україна 1

ФОТО: лукашенко віддав путіну весь аеродром  

У командуванні Повітряних сил України  повідомили, що їм відомо про зміну оперативної обстановки на території Білорусі. Там підтвердили, що можливі збройні провокації до Дня Незалежності.

«Збройні сили України постійно спостерігають переміщення військ і перевезення боєкомплектів (як ракет «Іскандер», так і інших). Це відбувається не сьогодні, не вчора, а завжди. Якщо прилітає Іл-76 на один із аеродромів Білорусі, зрозуміло, що він перевозить там озброєння<…> Кожен день це небезпека. Сили наші не безмежні. Будемо використовувати все, що є в боєготовності», – розповів на брифінгу речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

Мода на бавовну

Щодалі, то погрози російського військово-політичного керівництва виглядають, як пусті заяви. До початку масштабного вторгнення в Україну путін мав неофіційний титул «головного продавця страхів в світі», то зараз він намагається сховати свою розгубленість в тій ситуації, що вже перестає контролювати. Серія вибухів в Криму стала своєрідним індикатором того, що російська армія не може захистити навіть те, що підступно вкрала ще вісім років тому. Тому нині шантаж – це єдине чим кремль може привернути до себе увагу та погрожувати світу.

Опитані Інформатором експерти зауважують, що Збройні сили Україні дають відсіч ворогові незалежно від дат на календарі. Військова авіація і сили протиповітряної оборони зуміли перехопити ініціативу в контролі за українським небом. Більше того, територія Білорусі є одним з основних майданчиків запуску ракет по території України. Тому збільшення чи зменшення їхньої кількості не повинно вводити в оману.

Вже підраховано, що за перших три місяці великої війни, з сусідньої країни було здійснено понад 630 запусків ракет. 28 липня 2022 року, саме з аеродрому Зябрівка, було випущено одразу 25 ракет по північних областях України. Тому, «дружні попередження» від білоруських активістів мало впливають на ситуацію, а більше схожі на інформаційно-психологічну кампанію.

Чи можливий масований ракетний удар з Білорусі та як відповість на це Україна 2

ФОТО: Вітчизняне ППО постійно стереже небо 

 «Ворог умисно збільшує інтервали між ударами для реалізації більш масованих атак. Таким чином вони намагаються максимально навантажити наше ППО. Але, треба відзначити зростання рівня майстерності наших оборонців та відсоток збитих ракет. В першу чергу цього вдалося досягнути через вчасне виявлення цілей – звідки та куди слідує ракета, це дозволяє ППО ефективніше реагувати», – говорить Інформатору Сергій Кузан, керівник Українського центру безпеки та співпраці.

За його словами, по деяких напрямках вдалося досягнути близько 70% перехоплень ракет противника. Кузан нагадує, що на сьогодні жодна система в світі не дає 100% перехоплень.  

Україна вже має на озброєнні засоби, що здатні вразити російські сили в Зябрівці. Саме їх варто розглядати, як своєрідну зброю стримування. Йдеться про HIMARS, AGM-88 HARM та таємничий вітчизняний «Грім-2».

Ігор Романенко, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант запевняє, що до можливого удару потрібно готуватися на своїй території. Він нагадує, що в умовах сучасної гібридної війни українське командування не може робити офіційно певних заяв, але неофіційно натяки робляться.   

Чи можливий масований ракетний удар з Білорусі та як відповість на це Україна 3

ФОТО: Бавовняне попередження в Зябрівці 

«Моя особиста думка, заходи мають бути асиметричної дії. В умовах гібридної війни наша сторона не може робити певних заяв, але ми показуємо, якими можуть бути наслідки. Для прикладу, аеродром Зябрівка, що Білорусь фактично повністю передала у використання рф та знаходиться в постійному використанні. Там чомусь сталася своя «бавовна». Офіційно пояснили вибухом двигуна у танка, але ж цих вибухів було біля восьми», – відзначає виданню Романенко.    

На думку Сергія Кузана, всі превентивні заходи  щодо загрози з території Білорусі будуть реалізовані командуванням. Це відбудеться одразу,  як з’явиться така необхідність та можливість. Доказ тому – події в Криму. Довго говорили, що там нічого не робиться, ворожі літаки спокійно завдають ракетних ударів з його аеродромів. Аж раптом авіабазу «Саки» знищили, літаки, а головне – персонал та льотчиків. 

Максим Федоренко  

 

 



Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.