Чи могла Україна завершити війну у березні 2022 року: відповідь Подоляка

Таке завдання на переговорах не ставилось ні Україною, ні Росією

Подоляк пояснив, чому Україна не відмовилась від НАТО в обмін на мир
Михайло Подоляк

У ході переговорів між Україною та росією, що відбувалися навесні 2022 року, у проєкті потенційної "мирної" угоди не згадувалось жодного пункту, який би ознаменував певні поступки України в обмін на виведення російських військ з території нашої країни. Щобільше, ні Україна, ні росія не ставила таке завдання учасникам переговорів. Відтак завершити війну було неможливим у березні 2022 року. 

Про подробиці тогочасних переговорів з російськими окупантами розповів учасник переговорної групи  - радник голови ОП Михайло Подоляк. Він також підкреслив, що завданням переговорної групи було зрозуміти, які саме цілі переслідує росія своїм злочинним вторгненням в Україну, а також отримати оперативну паузу.

Подоляк наголосив, що у проєкті "мирної угоди" з росією не було передбачено виведення російських військ до кордонів станом на 23 лютого 2022 року, якщо Україна відмовиться вступати до НАТО. Водночас стало цілком очевидно, що росія має намір повністю знищити українську державність. 

"На цих переговорах було зрозуміло, що росія дійсно хоче максимально жорстоко поводитися з українською державністю. Тобто повністю зруйнувати цю державність військовим шляхом з додаванням дипломатичного тиску", – розповів Подоляк.

Українська делегація на переговорах з росією прагнула отримати оперативну паузу в бойових діях для внутрішнього перегрупування. Росія ж наполягала на роззброєнні України, відмові від участі в військових блоках і фактично на втраті Україною суверенітету. Відтак, за словами Подоляка, Україна не погодилася на такі умови, тому завершити війну у березні стало неможливо.

Війна в Україні може тривати довго

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ попередив, що війна в Україні може бути довгою, оскільки контрнаступ Києва проти росії приносить лише незначні здобутки. Осінь 2023 року принесе зміну ситуації на місцях в Україні та ймовірність того, що росія знову спробує атакувати українську енергетичну інфраструктуру.

"Більшість воєн тривають довше, ніж очікувалося на початку. Тому ми повинні готуватися до тривалої війни в Україні", – сказав Єнс Столтенберґ в інтерв’ю німецькій газеті "Berliner Morgenpost".

"Ми всі хочемо швидкого миру. Але водночас треба визнати, що якби президент Зеленський та українці перестали воювати, їхньої країни більше не було б. Якби президент путін і росія склали зброю, у нас був би мир. Найпростішим способом покласти край цій війні було б, щоб путін вивів свої війська", - додав він.

Говорячи про можливість використання путіним ядерної зброї в Україні, Столтенберг сказав, що "ядерна риторика путіна є небезпечною та безжальною". Втім, НАТО готове до будь-якої загрози та виклику.

"Мета НАТО — запобігти війні — особливо ядерній. У нас є надійний засіб стримування", – підсумував глава НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube