Чи будуть потенційним призовникам забороняти вступати до університетів - в Раді дали відповідь

Читать на русском

Соцмережами активно шириться інформація про те, що військовозобов’язаним чоловікам можуть блокувати отримання освіти

Читать на русском
Вступ та призов
Чи заборонять чоловікам вступати в університети до призову

Соцмережами активно шириться інформація про те, що військовозобов’язаним чоловікам можуть блокувати отримання освіти

Верховна Рада не має жодних планів щодо того, аби обмежувати доступ чоловікам до освіти лише для того, аби вони точно отримали повістки. Про це заявила голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина. Заяви про подібну заборону вона назвала чутками, а саму ідею - дискримінацією.

Про це Гришина заявила в ефірі Радіо Свобода. Приводом для подібної заяви стало те, що в деяких Telegram-каналах активно ширяться чутки про такі обмеження. Автори такого контенту аргументують свою інформацію тим, що вища освіта дає чоловік можливість уникнути призову на час навчання. Саме тому, аби всі проходили службу, начебто прагнуть заборонити вступати в університети всім потенційним призовникам.

Юлія Гришина прямо заявила, що у Верховній Раді такої ініціативи немає. Таку інформацію вона назвала чутками, оскільки питанням мав би займатися саме комітет з питань освіти, який нічим подібним не займається.

“Наразі це все чутки, які ширяться Telegram-каналами. Жодної офіційної інформації про такі законодавчі ініціативи у нас немає. Такі обмеження мають бути передбачені спеціальними законами. Станом на зараз немає у розробці в Комітеті освіти точно, в інших комітетах також не чула про спеціальні такі закони, які встановлювали б заборони”, – заявила Гришина.

Окремо вона додала, що таке рішення було б нелогічним. Взагалі, реалізацією такого закону чиновниця вважає неможливою, оскільки це було б прямою дискримінацією. Вона додала, що не можна забороняти людині освіту лише через те, що вона може отримати повістку.

Не варто також забувати, що Конституція дійсно може на період воєнного стану обмежувати деякі права та свободи людини. Зокрема, це стосується і право на здобуття освіту. Проте, Комітет зараз не розглядає жодних подібних ініціатив, і в планах їх також не передбачається.

Мобілізація

В Україні продовжує діяти воєнний стан а також загальна мобілізація. Її принципи та правила не змінилися – немає жодних “хвиль”, а призов проводиться виключно за встановленими військовими обсягами. Проте, тепер повістки можуть роздавати українцям будь-де, незалежно від того, до якого Центру комплектування вони належать. Тобто офіційних обмежень щодо місця видачі повісток просто немає.

Водночас, за кордоном продовжується інформаційна кампанія проти ЗСУ та України в цілому. Так, у Литві місцевим жителям почали роздавати фейкові листи начебто про призов на війну в Україну. У листах стверджується, що в ЗСУ створюється окрема бригада для людей з Литви, Польщі та України, і тепер туди відбувається “офіційний” призов. Проте, в Міноборони Литви вже заявило, що це фейк, і литовців не збираються відправляти воювати.

Нагадаємо, що Резніков розповів, як українці зрозуміють, що контрнаступ ЗСУ почався.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.