“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Експерти розповіли, як можуть змінитися ціни на пальне в Україні
Експерти пояснили, чи можуть бензин та дизельне пальне в Україні впасти в ціні. Аналітики звертають увагу, що 9 травня зафіксовано суттєве зниження цін у роздрібній мережі.
Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн в інтерв'ю Суспільному зазначив, що минулого тижня спостерігалася тенденція падіння цін на бензин. У великих мережах (зокрема, ОККО та WOG) ціни на дизельне пальне знизилися на півтори гривні за літр. Вартість бензину стала меншою близько на гривню за літр. Це просідання в гуртовій торгівлі, пояснює експерт, призводить до здешевлення і в роздрібний.
Зараз, вважає Сергій Куюн, залишається потенціал для подальшого зниження вартості. Це значить, що найближчим часом пальне в Україні може впасти в ціні ще на 1-2 гривні за літр.
Аналітики називають квітень непростим місяцем, коли світові нафтовидобувні країни заявили про скорочення видобутку. Це призвело до подорожчання нафти більш як на 10%. Однак до травня ситуація стабілізувалася і ціни повернулися до березневого рівня (близько 75 доларів за барель).
"Уряд заборонив імпорт пального невизначеного походження. Зберігається ситуація з профіцитом пального. Такий темп ринок взяв з початку року, коли готувався до другого етапу санкцій, а саме — ембарго на імпорт російських нафтопродуктів в Європу, і досі ми фіксуємо профіцит пального в Україні", – звертають увагу експерти.
Також є випадки, коли російські окупанти завдають удари по українських нафтобазах. Тому не варто втрачати пильність, а краще – розосереджувати запаси. Учасники ринку вважають, що створювати запаси всередині країни небезпечно. Тому надалі для цього будуть залучати різні нафтобази. Наприклад, за кордоном. Водночас в Україні хочуть повернути довоєнні податки на бензин. Це може призвести до подорожчання.
"Особливо нас турбує ПДВ. Це найбільш криміналізований податок, який робив діру у десятки мільярдів. Тому пропозиція така: ПДВ залишити низьким, а той податок, який хоче отримати держава, отримати за рахунок збільшення акцизів. І тобі і держава отримає гроші, і там можна буде позбутися або запобігти здорожчанню ціни", – каже Сергій Куюн.
Експерти прогнозують, що в Україні ціна на бензин може збільшитися через ініціативу повернути довоєнні податки (станом на 24 лютого 2022 року). Припускається, що збільшення податку з пільгових 7% до 20% (як було до повномасштабної війни) може призвести до зростання цін на пальне. Також є ризик, що деякі "гравці ринку" захочуть піти "в тінь" (працювати нелегально, без податків).
Також в Україні стаються випадки, коли водіям продають розбавлений бензин. Експерти радять для уникнення таких ситуацій заправляти автомобіль на АЗС великих мереж: там ризик буде менший.
"Автомобілістам з невеликих міст і селищ варто проїхати зайвих кілька кілометрів до великої заправки. Щоб не потрапити в халепу", – радять в Інституті споживчих цін.
Нагадаємо, раніше експерти розповідали, що чекати від цін на бензин у травні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.