У NYT розповіли, як росіяни змінили тактику через застосування ЗСУ касетних боєприпасів

Читать на русском

Ці боєприпаси використовують для ураження великих скупчень ворога

Читать на русском
У NYT оцінили ефективність застосування ЗСУ касетних боєприпасів
Касетні боєприпаси США

Ці боєприпаси використовують для ураження великих скупчень ворога

Ефективність застосування бійцями ЗСУ американських касетних боєприпасів дещо зменшилась. Українські бійці використовувати цю зброю проти великих скупчень росіян, а тепер ворог адаптувався й атакує меншими групами.

Про незначне зменшення ефективності касетних боєприпасів США пише газета New York Times. Автори запевняються, що росіяни тепер копають глибші траншеї, що також зменшує результати ураження при використанні таких боєприпасів. 

За словами анонімного військового командира, ці боєприпаси восени 2023 року використовувалися для знищення великих груп противника. Однак ЗС рф тепер атакують із застосуванням дрібніших підрозділів, що ускладнює їх ураження. 

У виданні також стверджують, що касетні боєприпаси не забезпечені пристроями самоліквідації. За даними американських військових, від 5%  до 14% таких снарядів можуть взагалі не розірватись, а залишатися у землі.

Україна може повернути собі перевагу

Автори статті наголошують, що Україна може повернути собі перевагу до 2025 року. В іншому випадку почати програвати війну без достатньої допомоги.

Також зазначається, що бійці ЗСУ стомлені тривалими бойовими діями та короткими періодами відпочинку. Армія, як стверджується у виданні,  "поповнюються лише частково".  Часто на заміну бійцям приходять погано навчені солдати. 

Крім того, автори NYT стверджують, що протягом останніх 9-ти місяців кількість FPV-дронів зросла вдесятеро. На окремих ділянках фронту від безпілотників більше жертв, ніж від артилерії.

У статті також йдеться про наступ росіян на сході України. Окупанти атакують Мар'їнку, Авдіївку, Часів Яр. 

Що таке касетні боєприпаси і як вони працюють?

Касетні боєприпаси – це різновид контейнера, що містить від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів. Підчас застосування вони розкидаються на певній висоті над поверхнею землі. Розкидані бойові елементи забезпечують ураження більшої площі. Касетні конструкції здобули поширення у всіх видах засобів ураження – авіабомби, артилерійські снаряди, реактивні снаряди РСЗВ та головні блоки тактичних ракет.

Американці передали ЗСУ касетні боєприпаси DPICM. Це артилерійські снаряди з касетною бойовою частиною. Якщо говорити про 155-мм боєприпас, то він містить 88 окремих субелементів, які гарантовано накривають зону з діаметром 300 метрів. Завдяки цьому один такий снаряд виконує роботу десятків звичайних осколково-фугасних, пояснюють у матеріалі Defense Express. Тобто їх використання дозволить зменшити потребу у боєприпасах та кількість пострілів, необхідних для виконання вогневого завдання.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.