Через підрив Каховської ГЕС затоплено щонайменше 32 об’єкти. Серед них - заправні станції, склади та нафтопереробні заводи

Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії

Наслідки підриву Каховської ГЕС
Внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС сукупно затопило 32 об’єкти -

Знищення окупантами Каховської ГЕС може призвести до витоку хімікатів, нафти та бензину, які використовуються в житлових, сільськогосподарських, промислових та комерційних зонах. Дослідження Greenpeace, проведене на основі супутникових даних, показало, що сукупно затопило 32 об’єкти. В перші дні катастрофи витекло у воду щонайменше 150 тонн моторного мастила.  

Про це повідомили в українському представництві міжнародної неурядової природоохоронної організації Greenpeace. Наголошується, що навіть невеликої кількості хімікатів достатньо, щоб забруднити ґрунт і водойми. Результатом стане ускладнений доступ для багатьох людей до чистої води. Особливо сильне забруднення може спричинити затоплення промислових зон, звідки хімікати змиватимуться вниз за течією, забруднюючи Чорне море і прибережні райони.

Наслідки для водних організмів у Каховському водосховищі та річці Дніпро будуть величезними. Це негативно вплине на середовище проживання риб, птахів, земноводних і тварин в цілому, а також забруднить їх простір проживання.

"Там, де вода зараз відступає, потрібно очікувати масштабного забруднення продуктами нафтопереробної галузі та промислової і побутової хімії. Необхідно також дослідити забруднення важкими металами. Ґрунти та водойми можуть бути непридатними для виробництва продуктів або як джерела питної води протягом багатьох років, якщо їх не контролювати і, за необхідності, не відновлювати належним чином", - прокоментував хімік німецького представництва Greenpeace Манфред Сантен.

Внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС сукупно затопило 32 об’єкти
Внаслідок підриву окупантами Каховської ГЕС сукупно затопило 32 об’єкти

Greenpeace Центральної та Східної Європи попереджало про величезні екологічні збитки від руйнування Каховської ГЕС, спричиненого росією. Організація також стежить за ситуацією на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), оскільки падіння рівня води може призвести до обвалу дамби, яка утримує воду у ставку, необхідному для охолодження ядерного палива та реакторів станції.  

Підрив Каховської ГЕС і попередження про загрозу витоку 300 тонн мастила у Дніпро

У ніч проти 6 червня окупанти підірвали Каховську ГЕС. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання РНБО. На ньому повідомили, що у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив, що Україна майже втратила 18 кубічних кілометрів води. Це близько третини всієї води каскаду Дніпра. Води у водосховищі немає, і вона не повернеться туди ще дуже довго. Уже можна говорити і про втрату половини лісових насаджень регіону – близько 55 тисяч гектар 80 тисяч гектар природоохоронних територій змило.

Раніше ми писали, що Латвія виділила 430 тисяч євро на подолання наслідків підриву Каховської ГЕС. Крім того, Ґрета Тунберг з плакатом українського художника засудила росію через підрив Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube