Через блокування поляками кордону з Україною затримується військова допомога для ЗСУ, - Reuters

Читать на русском

Протест польських перевізників відчули на собі, зокрема, у фонді "Повернись живим". Організація вже декілька тижнів не може ввезти до України прилади нічного бачення та дрони

Читать на русском
Блокування кордону, дрони
Також страждають виробники військової техніки

Протест польських перевізників відчули на собі, зокрема, у фонді "Повернись живим". Організація вже декілька тижнів не може ввезти до України прилади нічного бачення та дрони

Блокування польскими перевізниками кордону з Україною затримують поставки критично важливих товарів для ЗСУ. Зокрема, мова йде про безпілотники, електроінку та пікапи, які замовляють благодійні та неурядові організації. Наприклад, десятки одиниць військового спорядження, який закупив фонд "Повернись живим" вже тижнями стоїть в очікуванні перетину кордону з Україною.

На тлі цього фонд намагається домовитися з польською владою щодо сприяння важливим перевезенням військових товарів для української армії. Якщо блокада триватиме і надалі це створить великі проблеми для забезпечення військ. Про це йдеться у матеріалі агентства Reuters.

Хоча польські протестувальники кажуть, що пропускають гуманітарну та військову допомогу, багато ресурсів, необхідних Збройним силам України, закуповуються цивільними благодійними організаціями та перевозяться на комерційних вантажівках. Саме їм і заборонено проїжджати через блокаду. Голова "Повернись живим" Тарас Чмут розповів, що десятки приладів нічного бачення, пікапів, а також сотні БПЛА, які придбав фонд, застрягли на кордоні на кілька тижнів.

"Це не дуже добре, тому що вони прив'язані до проєктів, термінів і дедлайнів. Щось просувається, але повільніше, ніж раніше (...) Всі пікапи надходять з-за кордону, комплекти нічного бачення - з-за кордону... Безпілотники FPV зазвичай надходять з-за кордону, і це (протест) уповільнює нашу роботу", - заявив Чмут.

Протести на кордоні також впливають на виробників військової техніки. Віктор Долгопятов, який керує Інженерним корпусом, некомерційним підприємством, яке виготовляє різні типи техніки, що використовується українськими Збройними силами підтвердив це у коментарі журналістам.

"Якщо блокада триватиме, це може стати і вже стає великою проблемою (...) Я переконаний, що велика кількість запчастин, які йдуть на підприємства приватного сектору, які працюють на оборонних проектах, на жаль, зараз стоїть на кордоні", - сказав Долгопятов.

Частково проблема, за словами Долгопятова, полягала в тому, що найдешевший спосіб доставити товари з Польщі - це перевезти їх разом з іншими вантажами у великих вантажівках, що збільшує ймовірність їх затримки на тривалий час. Через це товари, необхідні для ЗСУ, перебувають в основній черзі на перетин кордону. Потенційний спосіб обійти блокаду - перевозити вантажі не фурами, а звичайними автомобілями, але це значно дорожче.

Анатолій Акулов, який керує благодійним фондом "Україна в броні", який доставляє як військову, так і гуманітарну допомогу, сказав, що витрати на транспортування з Польщі в Україну, як правило, $1700-2300 за контейнер, різко зросли до $5000 у листопаді. Він додав, що поставки запчастин для безпілотників і гуманітарних вантажів були затримані. Партія рибальських сіток, призначених для використання як сітки для захисту від дронів, стоїть на кордоні вже третій тиждень.

"Щоб привезти використані рибальські сітки для захисту наших солдатів від російських безпілотників, мені знадобиться щонайменше 10 тисяч доларів", - додав Акулов.

Поляки продовжують блокувати кордон з Україною

6 листопада 2023 року польські перевізники почали блокаду пунктів пропуску з Україною зі сторони Польщі. Вони перекрили КПП задля того, аби тиснути на ЄС повернути видачу дозволів українським перевізниками, які возять вантажі Європою. 

23 листопада вони розширили свій протест та почали блокувати ще один пункт пропуску на кордоні з Україною - "Шегині". Варто зазначити, що автобуси та легковий транспорт поляки пропускають, а от вантажівки затримують. 

Проте, між Польщею та Україно пройшли перемовини. Як зазначив посол України в Польщі Василь Зварича, на зустрічі було знайдено певні компроміси, які допоможуть вирішити кризу. Однак жодних наслідків ці перемовини поки не принесли.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.