Чемпіонат світу з хокею: результати матчів першого ігрового дня

Турнір триватиме з 13 до 29 травня 2022 року.

У Фінляндії стартував чемпіонат світу з хокею в елітному дивізіоні. Першого ігрового дня турніру обійшлося без сенсацій.

Про перебіг подій у матчах чемпіонату світу повідомляє Інформатор, з посиланням на IIHF.

У п'ятницю, 13 травня, у Фінляндії відбулися перші матчі чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні. У турнірі беруть участь 16 команд, які розбиті на дві групи. Після групового раунду по чотири найкращі збірні з кожної групи вийдуть до чвертьфіналу. Команди, які посіли у своїх групах останні місця, наступний чемпіонат проведуть у дивізіоні I A. На зміну їм прийдуть збірні Словенії та Угорщини.

У першому матчі групи А зійшлися збірні Франції та Словаччини. Рахунок у матчі відкрила збірна Словаччини. На 11-й хвилині результативним кидком відзначився Павол Регенда. Другий період команди провели досить результативно, закинувши по дві шайби. А за 8 секунд до кінця матчу Регенда встановив остаточний рахунок, вразивши порожні ворота збірної Франції.

Один з фаворитів турніру та чинний чемпіон світу збірна Канади зустрілася зі збірною Німеччини. Перший період проходив у гострій боротьбі і на високих швидкостях. А першими закинули канадці. Сіллінджер на 9-й хвилині кистовим кидком із середньої дистанції розстріляв праву дев'ятку воріт збірної Німеччини. На 18-й хвилині Дюбуа вдруге засмутив уболівальників німецької команди. На 28-й хвилині Михайліс зіграв на добиванні, скоротив відставання збірної Німеччини. Але незабаром Дюбуа оформив дубль, реалізувавши чисельну перевагу. На 34-й хвилині Джонсон вкотре покарав збірну Німеччини за вилучення. Через чотири хвилини Грегор точним кидком завершив чудову комбінацію збірної Канади. На початку третього періоду збірна Німеччини отримала перевагу 5 на 3 та швидко її реалізувала. Ситуація з подвійною чисельною перевагою повторилася на 51 хвилині. На цей раз результативним кидком відзначився Зайдер. Німеччина спробувала врятувати матч і зняла воротаря, але успіху так і не досягла.

У групі В збірна США грала з Латвією. Американці відкрили рахунок на 8-й хвилині – після кидка Беллоуза шайба рикошетом від ковзана Барбера пройшла між щитками голкіпера збірної Латвії. На 11-й хвилині Джонс закріпив перевагу збірної США, реалізувавши більшість. Через хвилину Бордело зробив рахунок 3:0, скориставшись помилкою воротаря суперників. На 33 секунді другого періоду Лафферті провів у ворота збірної Латвії четверту шайбу. Все, що вдалося латвійським хокеїстам, це закинути шайбу престижу на початку третьої двадцятихвилинки.

Олімпійський чемпіон Пекіна-2022 та господарка чемпіонату світу збірна Фінляндії розпочала турнір поєдинком зі збірною Норвегії. У стартовому періоді норвежці ні в чому не поступалися іменитому супернику. Більше того, збірна Норвегії завдала більше кидків у ворота. Проте на 19-й хвилині Песонен вивів уперед збірну Фінляндії. У другій двадцятихвилинці господарі турніру закинули у ворота суперника ще дві шайби. Ну а в третьому періоді Арміа та Саллінен підбили підсумок зустрічі

Група А:

• Франція - Словаччина 2:4 (0:1, 2:2, 0:1);
  • Німеччина – Канада 3:5 (0:2, 1:3, 2:0);

Група В:

• США – Латвія 4:1 (3:0, 1:0, 0:1);
  • Фінляндія – Норвегія 5:0 (1:0, 2:0, 2:0).

Наступні матчі чемпіонату світу відбудуться 14 травня. Інформатор стежитиме за перебігом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про перемогу збірної України у контрольному матчі з «Боруссією»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.