Чемпіонат світу-2022: Аргентина обіграла збірну Нідерландів

Збірна Нідерландів зрівняла рахунок на останніх секундах компенсованого часу, але поступилась у серії пенальті

Нідерланди – Аргентина (Фото: fifa.com)

На ЧС-2022 у Катарі розпочались  матчі 1/4 фіналу. У матчі Нідерланди – Аргентина визначався суперник по півфіналу для збірної Хорватії. Аргентинці змогли витиснути максимум зі своїх малочисельних моментів і пройшли у півфінал.

У п’ятницю, 9 грудня, на ЧС-2022 пройшов поєдинок 1/4 фіналу. У двобої за вихід у півфінал зійшлись збірні Нідерландів та Аргентини.

Склади команд

Нідерланди: Нопперт, Думфріс, Тімбер, ван Дейк, Аке, Блінд, де Рон, Ф. де Йонг, Депай, Гакпо, Бергвейн.

Запасні: Пасвер, Бейлов, де Лігт, де Врей, Классен, Л. де Йонг, Бергейс, Ланг, Маласія, Янссен, Вегхорст, Копмейнерс, Тейлор, Сімонс, Фрімпонг.

Аргентина: Е. Мартінес, Моліна, Ромеро, Отаменді, Лісандро Мартінес, Акунья, де Пауль, Фернандес, Мак Аллістер, Мессі, Альварес.

Запасні: Армані, Рульї, Фойт, Тальяфіко, Гомес, Монтьєль, Паредес, Пеццелья, Паласіос, Корреа, Алмада, Ді Марія, Родрігес, Дібала, Лаутаро Мартінес.

Перебіг матчу

Збірна Аргентини почала поєдинок активніше за суперника, Втім чогось суттєвого біля воріт збірної Нідерландів аргентинці не створили. До середини першого тайму гра вирівнялась. Аргентина відійшла на свою половину поля і вичікувала, поки збірна Нідерландів розкриється. Гострих моментів не було взагалі. А на 35-й хвилині Аргентина забила з нічого. Мессі віддав передачу, Моліна увірвався до штрафного майданчика і відправив м’яч у сітку. Збірна Нідерландів намагалась  щось створити попереду, але  загрузла у в’язкій обороні аргентинців.

У перерві тренер збірної Нідерландів вніс корективи у склад команди. Замість де Рона та Бергвейна вийшли Копмейнерс та Бергейс. При цьому стилістика гри не змінилась. Пересічному глядачеві, який не вболівав за якусь зі збірних, було легко заснути. Прокинутись міг змусити хіба що Мессі. На 63-й хвилині капітан збірної Аргентини зі штрафного пробив трохи вище воріт. На 72-й хвилині Думфріс у своєму штрафному майданчику збив Акунью. Арбітр не вагаючись вказав на позначку. До м’яча підійшов Мессі і холоднокровно реалізував пенальті. Нідерланди відіграли один м’яч  на 83-й хвилині. Вегхорст ударом головою завершив подачу Бергейса з правого флангу. На 89-й хвилині між гравцями команд сталась сутичка. На поле вибігли навіть запасні гравці, але все обмежилось жовтою карткою для  Паредеса.  Вегхорст врятував свою команду на останніх секундах компенсованого часу. Збірна Нідерландів розіграла штрафний, Вегхорст прийняв м’яч і пробив у правий нижній кут.

Перший екстра-тайм нічим не запам’ятався. Як власне кажучи і другий. Тільки в останні 5 хвилин Аргентина активізувалась і завдала кількох ударів. А незадовго до фінального свистка Фернандес влучив у штангу.

Серію пенальті розпочала збірна Нідерландів. Ван Дейк пробив у лівий кут, але голкіпер відбив. Мессі свою спробу реалізував, а  Мартінес парирував удар Бергейса. Фернандес пробив повз ворота, а от Лаутаро Мартінес не схибив і вивів збірну Аргентини у півфінал.

• Нідерланди — Аргентина 2:2 (3:4 по пенальті) (Вегхорст , 83, 90+11 - Моліна, 35, Мессі, 74 (з пенальті)).

Турнірна сітка

У матчі 1/2 фіналу збірна Аргентини зіграє зі збірною Хорватії. Поєдинок відбудуться 13 грудня.

Раніше Інформатор розповідав  про перебіг поєдинку Марокко - Іспанія. Також ми повідомляли про головні події ЧС-2022, які сталися 6 грудня.