У квітні й травні нічне небо освітлять два найкрасивіших метеорних потоки року
Перший метеорний потік - Ліриди - проходитиме переважно над північною півкулею. Він почнеться з 17 квітня і буде видимий до 26 квітня, досягаючи піку 21-22 квітня. Тож, українці зможуть його побачити! А вже починаючи з 20 квітня і закінчуючи 21 травня, з піком 2-3 травня, південну півкулю освітлять Ета-Акваріїди. Втім, їх теж можна буде бачити і в Україні. Про це повідомляє ScienceAlert.
Метеорні чи метеоритні потоки є результатом проходження нашої планети крізь хмару уламків, залишених астероїдом або кометою під час руху навколо Сонця. При цьому метеорний потік Ліриди не потребуватиме спеціального спорядження. Все, що вам потрібно, це зручне місце, вид на небо, уважні очі та сила волі, щоб вчасно встати з ліжка, аби це побачити!
Фрагменти залишків комети або астероїда врізаються в атмосферу Землі, згоряючи під час падіння, створюючи сяючий слід, який можна побачити неозброєним оком. Метеорні потоки відбуваються щорічно, оскільки ці сліди залишаються навколо Сонця - на орбітальному шляху Землі.
Ліриди є продуктом комети під назвою C/1861 G1, яка обертається навколо Сонця приблизно 422 роки. Їхня точка сяйва, або місце на небі, з якого вони, здається, падають, знаходиться поблизу сузір'я Ліри, яке й дало їм назву.
Цього року Ліриди припадають одночасно на спадаючий Місяць, який буде приблизно на 40% повним, і таким чином впливатиме на видимість метеорів. Найкращий час для спостереження за метеорним потоком буде вечір 21 квітня, перед сходом місяця, повідомляє Earthsky. Зазвичай, у пік потоку можна побачити від 10 до 15 метеорів на годину на темному небі. Особливо гшарно їх буде видно у Північній півкулі.
Ета-Акваріїди - це уламки, залишені кометою під назвою 1P/Halley, або кометою Галлея, яка з'являється кожні 76 років. Її радіант знаходиться поблизу сузір'я Водолія, що забезпечить сильне видовище для південної півкулі, до 50-60 метеорів на годину.
У північній півкулі також можуть бути помічені деякі метеори. Хоча значно менше - десь до 20 метеорів на годину. Щасливого спостереження за метеорами!