Головна
Шоу-біз
Культура
13:30, 18 Серпня
Информатор UA

Интро

Державне агенство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру. Про це повідомила прес-служба Центру, - передає Інформатор. Працівники інституції заявили, що це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно. А співробітників можуть сповістити про ймовірне звільнення. Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно центру будуть передані державній установі "Науковий центр кінематографії України", основним видом діяльності якої, за даними ЄДРПОУ, є "вища освіта". Зі структури Центру має бути відокремлено державне підприємство "Українська анімаційна студія", до якого будуть передані авторські права на українську анімацію, яка зараз належать Центру. Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо Ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обгрунтувало таке своє рішення, коментують в Довженко-центрі. В організації вважають, що таке рішення буде великим репутаційним ударом по міжнародному іміджу України. "Коли Україна у крові виборює власну ідентичність, цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів", - йдеться у заяві. На наказ Держкіно про реорганізацію віреагував і екскерівник Довженко-центру Іван Козленко. "Ліквідація архівів, джерел історичної памяті, особливо під час війни, - ніщо інше як диверсія в тилу власної культури. Покидьків, які цим займаються, користуючись воєнною веремією, слід таврувати як ворогів і поводитись з ними відповідно", - написав Козленко. Водночас Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що виступає проти "нехтування та ліквідації кіноспадщини", а також зазначило, що інформація про реорганізацію є несподіванкою і для їх відомства. "Наголошуємо, що Держкіно не підпорядковується МКІП, а спрямовується і координується ВИКЛЮЧНО Кабінетом Міністрів України", - зазнається у повідомленні. Раніше ми повідомляли про те, щоДержкіно не надало дозвіл на прокат фільму про війну в Україні. Деталі - тут. Підписуйтесь на нашщоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна

"Це зазіхання на національну пам'ять": в Україні хочуть закрити "Довженко- Центр", а всі фільми з колекції передати Держкіно

Читать на русском
"Це зазіхання на національну пам'ять": в Україні хочуть закрити "Довженко- Центр", а всі фільми з колекції передати Держкіно

Пояснення міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко, реакція кіноархіву та екскерівника

Державне агенство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію Довженко-Центру.

Про це повідомила прес-служба Центру, - передає Інформатор.

Працівники інституції заявили, що це означає ліквідацію національного кіноархіву, який з 1994 року займається збереженням, дослідженням та популяризацією українського кіно. А співробітників можуть сповістити про ймовірне звільнення.

Згідно з наказом Держкіно, всі фільми з колекції та майно центру будуть передані державній установі "Науковий центр кінематографії України", основним видом діяльності якої, за даними ЄДРПОУ, є "вища освіта".

Зі структури Центру має бути відокремлено державне підприємство "Українська анімаційна студія", до якого будуть передані авторські права на українську анімацію, яка зараз належать Центру.

«Таким чином відповідати за унікальну кінематографічну спадщину України Держкіно доручає де-факто “сплячій” установі, що з моменту свого заснування за часів Януковича в 2011 році не здійснювала жодної діяльності, не має штату, відповідних компетенцій, сайту тощо… Ані в преамбулі наказу, ані в публічній комунікації Держкіно не обгрунтувало таке своє рішення», — коментують в Довженко-центрі.

В організації вважають, що таке рішення буде великим репутаційним ударом по міжнародному іміджу України.

"Коли Україна у крові виборює власну ідентичність, цей удар має всі ознаки зазіхання на національну пам'ять і може вважатися підривом державності і зрадою національних інтересів", - йдеться у заяві.

На наказ Держкіно про реорганізацію віреагував і екскерівник Довженко-центру Іван Козленко.

"Ліквідація архівів, джерел історичної пам’яті, особливо під час війни, - ніщо інше як диверсія в тилу власної культури. Покидьків, які цим займаються, користуючись воєнною веремією, слід таврувати як ворогів і поводитись з ними відповідно", - написав Козленко.

Водночас  Міністерство культури та інформаційної політики заявило, що виступає проти "нехтування та ліквідації кіноспадщини", а також зазначило, що інформація про реорганізацію є несподіванкою і для їх відомства.

"Наголошуємо, що Держкіно не підпорядковується МКІП, а спрямовується і координується ВИКЛЮЧНО Кабінетом Міністрів України", - зазнається у повідомленні.

Раніше ми повідомляли про те, що Держкіно не надало дозвіл на прокат фільму про війну в Україні. Деталі - тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.