«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
У відео оживає метафора кохання поза межами логіки — дівчина-вампір і хлопець-ворон стають союзниками в світі, де інші бояться бути собою. Вони не ховають своїх відмінностей — навпаки, саме через них стають сильнішими.
Якщо випробування системи в Києві буде успішним, програму протягом літа розширять й на інші міста України
В українській столиці з травня цього року тестують ізраїльську систему раннього оповіщення про повітряні атаки "Цева адом". Завдяки їй тривогу будуть оголошувати в окремих районах Києва, в інших же люди можуть не йти до укриттів. Якщо тестування пройде успішно, то цю систему поширять по інших містах України.
Про це йдеться в матеріалі Інформатора "Ізраїльський ветеран Олександр Німан: немає такого лимону, з якого не можна зробити лимонад - українці мають саме так ставитися до росії". Німан - десантник, який завершив службу в армії Ізраїлю як майстер-сержант, родом з Одеси. З початком повномасштабного вторгнення рф він приїхав добровольцем до України, воював на Херсонщині, а згодом тренував солдат ЗСУ. Військовий детально розповів про систему оповіщення, яку надав Україні Ізраїль.
"Вона називається "Цева адом", що перекладається, як "Червоний колір". Така система вмикається на певному відрізку і приблизно вираховує траєкторію польоту ракети або дрона й розраховує відрізок, де вони летітимуть і куди можуть влучити. Тому все місто може не ховатися до укриттів, а лише мешканці конкретного райоу. При цьому оповіщення про атаку доступні у додатках для смартфона на платформах IOS та Android", - каже Олександр Німан.
Він додав, що якщо ракета або дрон буде змінювати курс, то система ввімкне додаткові сектори. Це створює досить потужний ефект захищеності.
"Проте не варто забувати, що Ізраїль - держава, яка менша за Київську область, тому встановити таку систему для Ізраїлю простіше, ніж в Україні", - уточнив військовий.
Десантник каже - якщо проєкт буде реалізований успішно, програму протягом літа розширять й на інші міста України. Проте загалом для всієї України це зробити буде дуже дорого.
"Тому не можна говорити, що ця система буде тотожною, як в Ізраїлі. Швидше за все, що Генштаб визначить найбільш проблемні зони, де й буде встановлена така система. А розробники додадуть до системи якісь технічні моменти, враховуючи саме україно-російську війну", - підсумував Німан.
На початку цього місяця видання The Jerusalem Post повідомило, що Україна попросила в Ізраїлю систему оповіщення про ракетні атаки після вторгнення росії минулого року. Раніше ізраїльське видання Haaretz інформувало, що 16 лютого міністр закордонних справ Ізраїлю Елі Коен під час зустрічі у Києві пообіцяв Президенту України Володимиру Зеленському, що Ізраїль допоможе Україні розробити систему раннього сповіщення про наближення ракет та безпілотників. За словами міністра, ізраїльські фахівці спроможні допомогти українцям створити свою "розумну" систему, що допоможе виявляти ворожі ракети та дрони, щоб потім їх збивати. А вже на початку травня повідомили, що в Києві розпочалося тестування "Червоного кольору".
В Ізраїлі цією системою опікується Командування тилом, підрозділ Армії оборони Ізраїлю, військове управління захисту цивільного населення в Ізраїлі. Ця інформаційна система централізовано діє в країні з початку 2000-х років. А з 2014 року оповіщення про атаку доступні у додатках для смартфонів ізраїльтян на платформах IOS та Android.
Крім звукового сповіщення, в ізраїльтян спрацьовує і спецсигнал, що вказує, скільки секунд чи хвилин є у громадян, щоб пройти до укриття. Система "Цева адом" діє не лише на півночі Ізраїлю, що перебуває в небезпечній близькості до сектора Газа, а й в інших містах та селищах, розташованих у зоні досяжності ракет. Що ближче населений пункт до сектору Газа, то менше часу дається його мешканцям, щоб сховатися. Так, мінімальний час становить 8 секунд. У Здероті, розташованому за 3 кілометри від кордону з сектором Газа, система попереджає мешканців за 15 секунд до підльоту ракет, а в Ашкелоні (8 кілометрів до сектора) дається цілих 30 секунд. Крім того, система попередження поєднана з системою ПРО "Залізний купол".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.