“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Німці сміються з фейкового сюжету рашистів
Російські пропагандисти до 9 травня змонтували фейковий сюжет, буцім-то над німецьким Рейхстагом спеціально до найбільшого ватного свята вивісили червоний прапор. Маніпуляцію швидко виявили, адже німецька влада ні сном, ні духом про це не чула.
Про фальсифікацію написало німецьке видання Stern. У понеділок 8 травня вранці з’явилося відео та два зображення «події» на Telegram-каналі російського пропагандиста Димитрія Смирнова. Згодом вони потрапили в інші соціальні мережі, такі як Twitter, Tiktok. і Facebook. На всіх фотографіях — у тому числі опублікованих пізніше та в інших місцях — зображено червоний прапор перемоги Радянського Союзу, який, нібито, майорить на даху Рейхстагу.
Інформацію радісно підхопили інші пропагандисти. «Прапор перемоги знову майорить над Рейхстагом. Без жартів», — пише телеканал «Царьград». Про це також повідомляє новинний сайт «Известия». Депутат Держдуми В’ячеслав Ніконов також поділився записами Смирнова.
Усе виявилося елементарно просто: оскільки не те що «Європу за два тижні», але й «Київ за два дні» взяти не вдалося, рашисти домалювали прапор до відео. У Бундестазі, заявили, що жодного червоного прапора на будівлі ніхто не вивішував.
«Ні, це не відповідає дійсності. У нас на Рейхстазі встановлено три німецькі прапори та один прапор Євросоюзу», — наголосили в пресслужбі німецького парламенту.
Пропаганда постаралася, щоб зробити фейк більш правдоподібним, але вийшло не дуже, німці сміються. Є кілька відео, знятих із різних ракурсів. На тлі цих кадрів лунали голоси «корінних берлінців», які «самі на власні очі все бачили». Німецьке видання пише, що репліки «німців» звучать «в кожному випадку дуже абсурдно». На одному з відео жінка, голос якої було, ймовірно, змонтовано в нейромережі.
«О-ха-ха. Ви це бачили? Це прапор перемоги. (далі пауза — ред.) Так, точно. У центрі Берліна», — каже вона.
Сегодня пропаганда ликовала от "новости" о том, что над зданием Рейхстага в Берлине вновь поднято знамя победы.
— Проф. Преображенский (@prof_preobr) May 8, 2023
Видео и сообщения о нём опубликовали Скабеева, МК, Известия и десятки помоек помельче.
А знаете, что тут самое смешное?
Это видео - фейк.
"Знамя" прифотошоплено, текст… pic.twitter.com/dUd8EX0YGW
На другому відео, яке, ймовірно, було знято із салону автомобіля, чоловічий голос коментує подію. Йому це все не «подобається».
«Якого чорта! Ти теж це бачиш, чи не так? Якого біса…».
Третє відео також коментує голос чоловіка. І він дуже уважно придивляється до «Прапора перемоги»
«Блін! Що це за прапор?», — говорить обурений «німець».
🤡 Today, Kremlin propaganda rejoiced at the "news" that the "flag of victory" had once again been raised over the Reichstag building in Berlin.
— NEXTA (@nexta_tv) May 8, 2023
Dozens of Russian propaganda dumps published videos and reports about it.
And you know what the funniest thing is? This video is… pic.twitter.com/0KmxwqQC05
Видання пише, що всі три коментарі виглядають неприродно за змістом, вимовою та інтонацією і ніби були додані до запису пізніше. Stern припускає, що для того, щоб надати сюжету більшої емоційності та достовірності.
Ми також писали про те, що на параді в москві та інших містах росії чомусь не буде авіації. А ще ми розповідали, як користувачі мережі висміяли «побєдобєсіє» та показали, як мав би виглядати справжній парад на Красній площі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.