Депутат міської ради Дніпра від партії Слуга народу Данило Міро вирішив привітати виборців та своїх читачів з 9 травня. На його привітання відгукнулася скандальна народна депутатка України від тієї ж партії Мар'яна Безугла та назвала його сепаратистом. Надмірної уваги та скандалу можна було б запобігти, якби спокійно привітати 8 травня людей з Днем пам'яті та примирення. Хоча для депутата Міро 9 травня - це скоріше традиція, як і в тих партіях, де він раніше перебував - вже заборонених проросійських політичних силах Опозиційний блок, ОПЗЖ, Наші (Євгенія Мураєва). А у 2019 році спортсмен та політик перейшов до більш популярної партії Слуга народу, від якої роком пізніше був обраний до міськради Дніпра.
Напевно, публікуючи свій допис з привітанням до Дня Перемоги 9 травня у соцмережі Facebook, депутат не подумав, що це може бути сприйнято неоднозначно. Попри те, що в Україні офіційно святкують День перемоги над нацизмом 8 травня (за що голосували однопартійці Міро у Верховній Раді), він проявив себе. На додачу депутат міської ради процитував текст народного депутата з Дніпра Максима Бужанського, присвячений 9 травня. Частина з читачів відправила Данила Міро "за російським кораблем", а частині, якій більш до вподоби традиції СРСР, це навпаки сподобалося.
У своєму дописі Данило Міро вітає читачів 9 травня з Днем Перемоги російською мовою (якою спілкується більшість його виборців). Далі каже незрозумілу фразу про те, що перемога "наша та нічия більше". Цікаво, хто такі "ми"? Це українці, українці з росіянами та іншими народами, що жили в СРСР? Виборці Данила Міро?
Якщо так, то для пана депутата погані новини. Бо Перемогу у війні кували багато народів, а вирішальна роль у ній належить СРСР (у т.ч. українцям, білорусам, росіянам), США, Великобританії та Франції, з якими був підписаний Акт капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.
Далі політик натякає, що для українців буде свій День Перемоги у війні над Росією та наставляє українські прапорці. Хоча цей його меседж коментатори ніяк не сприйняли. Хто зрозумів - той зрозумів.
Після цього "слуга народу" процитував свого однопартійця, друга та начальника (Данило Міро офіційно працює його помічником-консультантом за бюджетні кошти) народного депутата України Максима Бужанського. Той теж привітав всіх з 9 травня та якось неоднозначно висловився "Велика Вітчизняна Війна це надто багато, і надто боляче, щоб я дарував її та перемогу у ній комусь іншому".
Як може один депутат з Дніпра у своєму блозі подарувати комусь перемогу у війні? Напевно, тут натяк на те, що росіяни присвоїли собі 9 травня та намагаються викреслити участь українців у Перемозі у Другій світовій війні. Проте такого у цьому дописі немає, тож це наше припущення. А капітуляція німецьких сил розпочалася 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом (це було вже 9 травня 01:01 у Москві), відповідно День перемоги у Європі та США святкують 8 травня, а в СРСР святкували 9 травня. Втім, для Бужанського це ще нормально, він історик-любитель та пише книги та історичні дописи, і має якісь свої погляди на історію. А навіщо депутат Міро поширює неоднозначні цитати, які можна зрозуміти по-різному, питання відкрите.
Вслід за іншими європейськими країнами в Україні 8 травня з 2015 року почали святкувати День пам'яті та примирення. Основне гасло "Ніколи знову", а символ - квітка маку. У 2023 році Верховна Рада об'єднала це свято з Днем Перемоги. І з 2024 року в Україні 8 травня святкується День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945). Тоді як росіяни продовжують святкувати День Перемоги у Великій Вітчизняній Війні (1941-1945) 9 травня, забуваючи, що протягом 1939-1941 років нацистська Німеччина та СРСР були союзниками та разом окупували Польщу. А неофіційно у Росії популярний лозунг до 9 травня "Можемо повторити" - тобто напасти на сусідні країни та покласти мільйони життів. Зазначимо, що ще у 2023 році 9 травня було офіційним святом в Україні.
Скандальна Мар'яна Безугла не оцінила привітання з Днем Перемоги 9 травня. А щоб зрозуміти, що депутат міської ради Дніпра бажає перемоги Україні над Росією їй забракло чи то часу, чи чогось іншого. Вона обізвала Данила Міро сепаратистом та здивувалася, звідки він у неї у друзях. Зараз вже цього коментаря немає, бо хтось з двох "слуг" заблокував іншого.
Також окремі коментатори запитували у депутата, чому ж він не мобілізується до ЗСУ, якщо хоче перемоги. Нагадали, що він спортсмен, і як раз не вистачає фізично підготовлених хлопців на фронті. Однак ці заклики залишилися без відповіді.
А дехто помітив, що депутат міськради Дніпра Данило Міро "залишається людиною". Хоча у чому це проявляється - незрозуміло. Наче, він не обертається на вовкулаку під час повного місяця на небі. Та не перетворюється на величезну комаху, як у Франца Кафки.
Данило Міро за освітою юрист, закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (ДДУВС). Пробував себе як підприємець (основний профіль - торгівля взуттям та шкіряними виробами), але у 2019 році припинив цю діяльність. Міро майстер спорту з дзюдо та самбо міжнародного класу, численний призер та переможець Чемпіонатів України, срібний призер Чемпіонату Європи з дзюдо серед майстрів 2015 року, учасник кубків світу та Європи. У 2014 році він заснував клуб дзюдо «СПАРТА». Очолює Федерацію самбо Дніпра.
За неповні чотири роки, з 2015 по 2019 рік, Міро встиг побувати в "Опозиційному блоці", очолювати Дніпровську міську організацію партії "За Життя" (Євгена Мураєва та Вадима Рабіновича), бути головою партії «Наші» Мураєва в Дніпрі, і нарешті прибитися до Слуги Народу. Також він встиг попрацювати на громадських засадах помічником проросійського народного депутата Євгенія Мураєва у період між 2014-2019 роками.
Втім, після того, як Мураєв провалився у складі "Опоблоку" на виборах до Верховної Ради 2019 року, Данило Міро змінив політичні уподобання. Він став штатним помічником народного депутата Максима Бужанського з Дніпра. А у 2020 році балотувався від партії "Слуга народу" до міської ради Дніпра по Амур-Нижньодніпровському району та отримав там 748 голосів. З кінця 2020 року по нинішній час - депутат міської ради Дніпра, член постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту.
У 2021 році наші колеги звернули увагу на декларацію депутата. Данилу належала квартира у Дніпрі (45,8 кв. м), де він проживав. Ще йому разом з його донькою та дружиною на той момент нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна належала спільно квартири (64,4 кв. м) у Дніпрі, і ця частина обійшлася дніпровському спортсмену в 11 гривень! Втім, це було у 1998 році, можливо, квартира дісталася їм безкоштовно. Детальніше про депутата - читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.