Це шокувало навіть Безуглу! Депутат від Слуги народу привітав мешканців Дніпра з 9 травня

Депутат міської ради Дніпра від партії Слуга народу Данило Міро вирішив привітати виборців та своїх читачів з 9 травня. На його привітання відгукнулася скандальна народна депутатка України від тієї ж партії Мар'яна Безугла та назвала його сепаратистом. Надмірної уваги та скандалу можна було б запобігти, якби спокійно привітати 8 травня людей з Днем пам'яті та примирення. Хоча для депутата Міро 9 травня - це скоріше традиція, як і в тих партіях, де він раніше перебував - вже заборонених проросійських політичних силах Опозиційний блок, ОПЗЖ, Наші (Євгенія Мураєва). А у 2019 році спортсмен та політик перейшов до більш популярної партії Слуга народу, від якої роком пізніше був обраний до міськради Дніпра.

Це шокувало навіть Безуглу! Депутат від Слуги народу привітав мешканців Дніпра з 9 травня
Данило Міро - депутат і спортсмен з Дніпра

Напевно, публікуючи свій допис з привітанням до Дня Перемоги 9 травня у соцмережі Facebook, депутат не подумав, що це може бути сприйнято неоднозначно. Попри те, що в Україні офіційно святкують День перемоги над нацизмом 8 травня (за що голосували однопартійці Міро у Верховній Раді), він проявив себе. На додачу депутат міської ради процитував текст народного депутата з Дніпра Максима Бужанського, присвячений 9 травня. Частина з читачів відправила Данила Міро "за російським кораблем", а частині, якій більш до вподоби традиції СРСР, це навпаки сподобалося. 

У своєму дописі Данило Міро вітає читачів 9 травня з Днем Перемоги російською мовою (якою спілкується більшість його виборців). Далі каже незрозумілу фразу про те, що перемога "наша та нічия більше". Цікаво, хто такі "ми"? Це українці, українці з росіянами та іншими народами, що жили в СРСР? Виборці Данила Міро?

Якщо так, то для пана депутата погані новини. Бо Перемогу у війні кували багато народів, а вирішальна роль у ній належить СРСР (у т.ч. українцям, білорусам, росіянам), США, Великобританії та Франції, з якими був підписаний Акт капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року.

Далі політик натякає, що для українців буде свій День Перемоги у війні над Росією та наставляє українські прапорці. Хоча цей його меседж коментатори ніяк не сприйняли. Хто зрозумів - той зрозумів.

Допис депутата Данила Міро
Допис депутата Данила Міро

Після цього "слуга народу" процитував свого однопартійця, друга та начальника (Данило Міро офіційно працює його помічником-консультантом за бюджетні кошти) народного депутата України Максима Бужанського. Той теж привітав всіх з 9 травня та якось неоднозначно висловився "Велика Вітчизняна Війна це надто багато, і надто боляче, щоб я дарував її та перемогу у ній комусь іншому".

Як може один депутат з Дніпра у своєму блозі подарувати комусь перемогу у війні? Напевно, тут натяк на те, що росіяни присвоїли собі 9 травня та намагаються викреслити участь українців у  Перемозі у Другій світовій війні. Проте такого у цьому дописі немає, тож це наше припущення. А капітуляція німецьких сил розпочалася 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом (це було вже 9 травня 01:01 у Москві), відповідно День перемоги у Європі та США святкують 8 травня, а в СРСР святкували 9 травня. Втім, для Бужанського це ще нормально, він історик-любитель та пише книги та історичні дописи, і має якісь свої погляди на історію. А навіщо депутат Міро поширює неоднозначні цитати, які можна зрозуміти по-різному, питання відкрите.

Вслід за іншими європейськими країнами в Україні 8 травня з 2015 року почали святкувати День пам'яті та примирення. Основне гасло "Ніколи знову", а символ - квітка маку. У 2023 році Верховна Рада об'єднала це свято з Днем Перемоги. І з 2024 року в Україні 8 травня святкується День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (1939-1945). Тоді як росіяни продовжують святкувати День Перемоги у Великій Вітчизняній Війні (1941-1945) 9 травня, забуваючи, що протягом 1939-1941 років нацистська Німеччина та СРСР були союзниками та разом окупували Польщу. А неофіційно у Росії популярний лозунг до 9 травня "Можемо повторити" - тобто напасти на сусідні країни та покласти мільйони життів. Зазначимо, що ще у 2023 році 9 травня було офіційним святом в Україні.

Як могло б виглядати привітання. Але ні. Зробив по-своєму
Як могло б виглядати привітання. Але ні. Зробив по-своєму

Скандальна Мар'яна Безугла не оцінила привітання з Днем Перемоги 9 травня. А щоб зрозуміти, що депутат міської ради Дніпра бажає перемоги Україні над Росією їй забракло чи то часу, чи чогось іншого. Вона обізвала Данила Міро сепаратистом та здивувалася, звідки він у неї у друзях. Зараз вже цього коментаря немає, бо хтось з двох "слуг" заблокував іншого.

Коментар Мар'яни Безуглої під дописом Міро
Коментар Мар'яни Безуглої під дописом Міро

Також окремі коментатори запитували у депутата, чому ж він не мобілізується до ЗСУ, якщо хоче перемоги. Нагадали, що він спортсмен, і як раз не вистачає фізично підготовлених хлопців на фронті. Однак ці заклики залишилися без відповіді.

Коментарі у Данила Міро
Коментарі у Данила Міро

А дехто помітив, що депутат міськради Дніпра Данило Міро "залишається людиною". Хоча у чому це проявляється - незрозуміло. Наче, він не обертається на вовкулаку під час повного місяця на небі. Та не перетворюється на величезну комаху, як у Франца Кафки.

Ти знаєш, що ти людина?
Ти знаєш, що ти людина?

Хто такий Данило Міро 

Данило Міро за освітою юрист, закінчив Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (ДДУВС). Пробував себе як підприємець (основний профіль - торгівля взуттям та шкіряними виробами), але у 2019 році припинив цю діяльність. Міро майстер спорту з дзюдо та самбо міжнародного класу, численний призер та переможець Чемпіонатів України, срібний призер Чемпіонату Європи з дзюдо серед майстрів 2015 року, учасник кубків світу та Європи. У 2014 році він заснував клуб дзюдо «СПАРТА». Очолює Федерацію самбо Дніпра.

За неповні чотири роки, з 2015 по 2019 рік, Міро встиг побувати в "Опозиційному блоці", очолювати Дніпровську міську організацію партії "За Життя" (Євгена Мураєва та Вадима Рабіновича), бути головою партії «Наші» Мураєва в Дніпрі, і нарешті прибитися до Слуги Народу. Також він встиг попрацювати на громадських засадах помічником проросійського народного депутата Євгенія Мураєва у період між 2014-2019 роками.

Втім, після того, як Мураєв провалився у складі "Опоблоку" на виборах до Верховної Ради 2019 року, Данило Міро змінив політичні уподобання. Він став штатним помічником народного депутата Максима Бужанського з Дніпра. А у 2020 році балотувався від партії "Слуга народу" до міської ради Дніпра по Амур-Нижньодніпровському району та отримав там 748 голосів. З кінця 2020 року по нинішній час - депутат міської ради Дніпра, член постійної комісії міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту. 

У 2021 році наші колеги звернули увагу на декларацію депутата. Данилу належала квартира у Дніпрі (45,8 кв. м), де він проживав. Ще йому разом з його донькою та дружиною на той момент нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна належала спільно квартири (64,4 кв. м) у Дніпрі, і ця частина обійшлася дніпровському спортсмену в 11 гривень! Втім, це було у 1998 році, можливо, квартира дісталася їм безкоштовно. Детальніше про депутата - читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube