«Це примхи людей, які переживають свої дитячі травми»: експерт про те, чи мають діти носити шкільну форму

Шкільна форма вже давно перестала бути обов’язково, що підтвердив освітній омбудсмен Сергій Горбачов

«Це примхи людей, які переживають свої дитячі травми»: експерт про те, чи мають діти носити шкільну форму

Незважаючи на те, що навчальний рік підійшов до кінця й у найближчі три місяці до цього питання не потрібно буде повертатися, є ряд моментів, які важливо обговорити зараз. Особливо це стосується тих, хто тільки збирається відправити своє чадо в школу на 12-річний термін освітнього ув’язнення. Йтиметься про форму.

Давайте будемо відвертими: у багатьох школах вчителі «булять» учнів за їх зовнішній вигляд. За шорти, яскраві футболки, лосини, занадто короткі спідниці та інше, оскільки хочуть бачити школярів, одягнених за їхнім особистим вигаданим ДСТУ, — повідомляє Інформатор. Так чи інакше, Україна в цьому плані давно відійшла від «совка» і шкільна форма — уже давно втратила статус «обов’язково». Це підтвердив і освітній омбудсмен Сергій Горбачов, уточнивши, що немає ніяких вимог щодо того, як має виглядати школяр.

«Жодної вимоги щодо шкільної форми немає, не було й не може бути. Якщо вам намагаються показати скасований указ Кучми 1996 року або будь-який статут школи, який нібито вимагає носіння форми, то ви можете сміливо покликатися на Конституцію України, на закон України «Про освіту», який прямо забороняє дискримінацію за будь-яким зовнішніми ознаками. Одяг шкільний — необов’язковий. Дитина, на моє глибоке переконання як вчителя, як директора школи, як освітнього омбудсмена, має одягатися зручно, акуратно й за сезоном. Всілякі вимоги щодо стилю, кольору, довжини — це примхи людей, які самі не набігалися в дитинстві й переживають свої дитячі травми щодо своєї шкільної форми», — говорить омбудсмен.

Він також зазначив, що є школи, які розробляють свій власний брендинг — емблеми, елементи стилю та інше, і дитина може використовувати цю символіку, але все — виключно на добровільній основі. Якщо дитина хоче. Змушувати її ніхто не має права і якщо примус з боку керівництва школи є — це порушення закону.

Раніше ми говорили на тему шкільної форми й порушення прав учнів — докладніше про це можна прочитати тут.

Також розповідали, чи повинні батьки здавати гроші у фонд школи й що робити, якщо їх вимагають. Детальніше про те, як контролювати гроші, які здають батьки, писали наші колеги з Інформатор.Гроші — знайти матеріал можна за посиланням.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube