Це буде кінець цивілізації - Зеленський оцінив шанси на те, що Путін застосує ядерну зброю

Президент України заявив, що застосування Росією ядерної зброї стало б актом божевілля і призвело б до глобальної катастрофи

Зеленський пояснив, чи застосує Путін ядерну зброю
Зеленський пояснив, чи застосує Путін ядерну зброю

Росія не піде на застосування ядерної зброї, адже такий крок став би проявом абсолютного безумства й зруйнував би не лише порядок у світі, а й саму планету. Президент Володимир Зеленський наголосив, що тиснути на Кремль можна ефективніше - через синхронні санкції США та Європи, обмеження енергетичного експорту й політичний тиск на союзників, аби вони відмовилися від закупівлі російських ресурсів.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу Fox News, наголосивши, що такий сценарій не лише запустить Третю світову, а й поставить під загрозу існування самої планети.

"Якщо хтось вирішить використати ядерну зброю, це вже не буде війною - це буде кінець цивілізації. Тому ми навіть не розглядаємо такий сценарій як реальний", - сказав Зеленський.

За його словами, є значно ефективніші способи зупинити агресора. Йдеться про посилення санкційного тиску, передусім на енергетичний сектор Росії, та узгоджені дії західних партнерів. Президент підтримав позицію Дональда Трампа про необхідність скорочення закупівель російських ресурсів у Європі, але наголосив, що США мають діяти паралельно, а не чекати на рішення Брюсселя.

"Ми не маємо часу на політичні ігри. Чим швидше буде ухвалено рішення про обмеження закупівель і нові санкції, тим швидше Росія відчує реальний тиск", - пояснив Зеленський.

Він також висловив думку, що Вашингтон може чинити тиск на уряд Угорщини, аби та припинила співпрацю з Москвою в енергетичній сфері, а Україна, зі свого боку, готова допомогти Словаччині знайти альтернативні джерела постачання.

На думку українського лідера, ключ до перемоги - це не страх перед ядерним шантажем, а системна ізоляція агресора на всіх рівнях: економічному, політичному та дипломатичному.

Ядерні погрози Кремля

Як повідомила колишня співробітниця Розвідувального управління Пентагону та стратегічна аналітикиня Ребека Коффлер у своїй колонці для The Telegraph, російський правитель Володимир Путін сьогодні буквально "тримує палець на ядерній кнопці", і ризик фатальної помилки з його боку зростає з кожним днем.

22 вересня Володимиру Путіну знову вдалося налякати Захід погрозами застосувати так звані "військово-технічні заходи" у відповідь на нібито "стратегічні загрози". Кремлівський лідер заявив, що система міжнародних угод про контроль над ядерним і стратегічним озброєнням фактично зруйнована. Окремо він нагадав, що у лютому 2026 року спливає термін дії Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО), і це, за словами Путіна, "означатиме зникнення останніх обмежень на ракетний арсенал".

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна
Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити