“Буря” і “Блискавка”. Буданов зацікавився хорватськими військовими операціями з ліквідації квазідержав

Голова української розвідки натякнув, що наші аналоги хорватських операцій ще попереду

Буданов
Буданов заявив, що аналог хорватських операцій "Буря" та "Блискавка" в Україні ще попереду

Начальник ГУР Кирило Буданов провів зустріч з четвертою президенткою Хорватії Коліндою Грабар Китарович. Вони обговорили досвід Хорватії у війні за незалежність 1991-1995 років. Особливу увагу приділяли процесам розмінування, притягненню до відповідальності злочинців, а також окремим військовим операціям “Буря” та “Блискавка”.

Розмову вони провели під час візиту Колінди Грабар Китарович до України. Начальник Головного управління розвідки зацікавився успіхами Хорватії у відновленні територіальної цілісності їхньої країни в свій час. Зокрема, також вони мали досвід післявоєнної відбудови, розмінування та притягнення до відповідальності військових злочинців.

Окремо також Буданов подякував четвертій президентці Хорватії за підтримку України. Зараз наша черга відновлювати свою територіальну цілісність, та ліквідовувати квазідержави, які намагається нав’язати росія.

“Українські “Буря” та “Блискавка” ще попереду”, – коротко заявив Буданов. Він посилався на успішні військові операції Хорватії, які в підсумку допомогли відновити територіальну цілісність країни.

Що таке “Буря” та “Блискавка”

У 1991 році після проголошення незалежності Хорватії серби проголиси невизнане державне утворення “республіка Сербська країна” у східній та південно-східній частинах Хорватії Сепаратисти підтримувалися Белградом, та змогли вести свою незаконну діяльність з 1991 по 1994.

Від 1992 влада Хорватії та сепаратисти підписали угоду про тимчасове припинення вогню. У 1995 бойові дії відновилися. Тоді Хорватія провела операцію “Блискавка”, аби відновити контроль над західною Славонією. За 1-3 травня цього року хорвати подолали оборону сербів та ліквідували ворожий ексклав.

Карта операції "Блискавка"
Карта операції "Блискавка"


Уже з 4 по 7 серпня 1995 року була проведена великомасштабна операція “Буря”. У цей період столиця хорватських сербів Кнін пала, і загалом за 84 години Загреб відновив владу на всій території, де діяли сепаратисти, крім східної Славонії. У підсумку, ця операція призвела до швидкого закінчення війни в Хорватії.

Карта операції "Буря" 
Карта операції "Буря" 


Українська розвідка

Нещодавно фонд “Повернись живим” передав Головному управлінню розвідки спеціальний мобільний комплекс розвідки. Буданов уже прокоментував це, пообіцявши окупантам нові сюрпризи. Вартість станції склала 41 млн гривень. Цей комплекс має допомогти ГУР швидше виявляти окупантів та отримувати про них значно більше даних.

Також в розвідці нещодавно спростували заяви російських спецслужб про начебто затримання “агентів Буданова” в Криму. Представник ГУР Андрій Юсов зазначив, що росія може просто боятися наших спецслужб та України в цілому. Для того, аби заспокоїти своїх, рашисти влаштовують подібні вистави із начебто затриманням.

Нагадаємо, що Пригожин оголосив про вихід ПВК "Вагнер" з Бахмута: причини та відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube