Велика Британія у рамках засідання групи Рамштайн у Брюсселі оголосить про виробництво для України техніки на 100 мільйонів фунтів
Велика Британія у рамках засідання групи "Рамштайн", яке відбулося 10 жовтня у Брюсселі, офіційно оголосила про підписання контрактів на виробництво для України нових антидронових зенітних систем MSI-DS Terrahawk Paladin, а також машин для подолання мінних полів. Оголосив про виділення нового пакета військової допомоги міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс. Загалом Сполучене Королівство на закупівлю цієї техніки витратить 100 мільйонів фунтів (понад 115 млн євро).
Про це повідомили у Міноборони Великої Британії. Міністр оборони Шаппс сказав, що виконує обіцянку, яку дав Зеленському про найнагальніші потреби українців.
"Сьогодні я з гордістю повідомляю, що Сполучене Королівство разом із нашими союзниками виконує цю обіцянку, підписавши нові контракти щодо забезпечення України критично важливими системами протиповітряної оборони для захисту цивільного населення від варварської кампанії бомбардувань путіна, а також понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів нового обладнання, обіцяного українським солдатам для того, щоб пробити смертельні мінні поля росії", - сказав він.
Зокрема, в новий пакет допомоги увійдуть кошти для розмінування, обслуговування техніки та зміцнення оборони для захисту ключових об’єктів української інфраструктури. Це станеться після підписання нового контракту з раніше оголошеного пакету систем протиповітряної оборони (ППО), який передбачає надання Україні засобів ППО на суму понад 70 мільйонів фунтів (понад 81 млн євро), зокрема MSI-DS Terrahawk Paladin – платформи, здатної відстежувати та знищувати безпілотники й захищати критичну інфраструктуру.
MSI-DS Terrahawk Paladin була вперше представлена лише рік тому та є вкрай ефективною для збивання Shahed. Щоправда, кількість таких систем у межах контракту не оголошена. Комплекс виконаний у вигляді платформи, яка може перевозитись на вантажівці, або встановлюватись стаціонарно. Для знищення цілей використовується автоматична пушка 30-мм Mk44 Busmaster II, яка може використовувати боєприпаси із програмованим підривом. Розробники декларують, що дальність знищення повітряної цілі становить до 2 км.
Оптико-прицільна станція SATOS відповідає за точність ураження цілей. Це власна розробка компанії MSI, яка має тепловізор та лазерний далекомір. Система управління вогнем підтримує автосупроводження цілі. Радіолокаційна компонентна MSI-DS Terrahawk Paladin включає чотири РЛС з АФАР, що дозволяє вести одночасний огляд на 360 градусів. Керування системою здійснюють дві людини з виносних пультів.
Нагадаємо, що сьогоднішнє засідання "Рамштайну" буде вже 16-м за рахунком. Основна ціль - посилення військових спроможностей ЗСУ. В Офісі президента анонсували, що у ході нової зустрічі ключовими стануть питання збільшення постачань зброї та передача винищувачів F-16. Очільник Офісу президента Андрій Єрмак підкреслив, що нарощування озброєння відбувається поряд зі збільшенням українського виробництва зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.