Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Снаряди мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки
У вівторок, 21 березня, Велика Британія, котра поки що не готова надати Києву свої бойові літаки, але пропонує альтернативне рішення допомоги, заявила про готовність передати Україні боєприпаси зі збідненим ураном Challenger 2.
Про це повідомила заступниця міністра оборони Британії Анабель Голді. Вона зазначила, що цей тип боєприпасів має досить високу ефективність для ураження новітніх танків і іншої бронетехніки.
"Окрім надання Україні ескадрону основних бойових танків Challenger 2, ми забезпечимо боєприпаси, включаючи бронебійні снаряди, які містять збіднений уран", — розповіла представниця британського оборонного відомства.
Збіднений уран має високу масову щільність і пірофорність, завдяки чому боєприпаси з нього забезпечують високу бронебійну дію і викликають суттєві руйнування будь-яких перешкод. До ядерної зброї вони жодного стосунку не мають. При цьому в країнах з розвинутою атомною промисловістю, що мають накопичені запаси збідненого урану, виробляти такі боєприпаси обходиться значно дешевше, ніж з інших матеріалів (наприклад, з вольфраму).
Щодо довгострокових наслідків для здоров'я від використання таких боєприпасів немає чіткої відповіді. НАТО, влада США та Великобританії вважають матеріал нешкідливим, хоча низка експертів стверджує, що він заражає довкілля та викликає ракові захворювання. Вперше виробляти боєприпаси з збідненого урану розпочали у нацистській Німеччині за часів Другої світової війни. Збройні сили США використовували їх у 1991 році в Перській затоці, під час війни в Боснії, під час бомбардування Югославії (1999), в іракській війні (з 2003 року).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.