Brexit: торгова угода між Британією та ЄС набула чинності

Читать на русском

Сторони уклали угоду під кінець року

Читать на русском

Сторони уклали угоду під кінець року

Великобританія і Євросоюз узгодили торговельну угоду після виходу країни зі складуЄС.Переговори між сторонами тривали останні місяці і були узгоджені під кінець 2020 року. Угода набирає чиннсоті з 1 січня 2021 року.

Як передає Інформатор,про це на брифінгу заявили представники Європейської комісії.

Пізня домовленість щодо угоди означає, що парламентська ратифікація до кінця року неможлива, і тому мова йде про "тимчасове застосування" угоди з 1 січня.

Операція дозволила зберегти безвізовий режим, а також не вводити квоти і тарифи в торговельній сфері.

«Угода досягнута. Це дозволить уникнути переривання ключових зв'язків між Великобританією і ЄС. Воно дозволить забезпечити справедливий доступ до спільного ринку і збалансовані умови для рибальства», - заявила глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен.

За словами парламентера ЄС по Brexit Мішеля Барньє, Брюссель і Лондон також узгодили тертя з морського простору один одного. Крім того, угода не включає спільних позицій з питань зовнішньої політики, але допускає синхронізацію санкцій.

Як заявив прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон, угода з ЄС забезпечить країні торговий оборот 660 млрд фунтів стерлінгів (майже 900 млрд доларів) на рік і захистить робочі місця, дозволивши експортувати продукцію без тарифів і квот.

«Ми повернули собі контроль над нашими законами і нашою долею. Великобританія отримає повний контроль над своїми водами вперше з 1973 року», - зазначив він у зверненні до нації.

Також Британія домоглася того, що Європейський суд не зможе вирішувати суперечки, які в майбутньому можуть виникнути між Лондоном і Брюсселем.

Також Інформатор писав, що Україна і Британія підписали Угода про політичну співпрацю .

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.