«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
У тому, що трапилося посольство не вбачає нічого протиправного
Вчора ми писали,що депутати села Сюртовської ОТГ заспівали гімн Угорщини на прийнятті присяги. Посольство Угорщини спробувало пояснити дії депутатів.
Про це Інформатор дізнався зі звернення посольства Угорщини в Україні, переданого «Європейській правді» .
«Людина, яка зробила запис і опублікував її з очевидно недоброзичливо метою - який, до речі, є членом сім'ї політика, який зазнав поразки на виборах - навмисно не записав державний гімн України, після якого присутні заспівали національну молитву угорців, якій кілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини», - йдеться у заяві.
При цьому, гімн написав ще у 1823 поет Ференц Кельчеї. У гімні співаються рядки:
«Боже! Угорців пожалій!
У випробуваннях спаси,
Зі страждання морів
Їх рукою воскреси.
Розірви, доля, наш гніт,
Щастя дай, що кожен чекав,
За майбутнє народ
І минуле страждав! »
Також, посольство відстоює використання угорської символіки на офіційних заходах у місцях, де живуть етнічні угорці.
«Зараз вже десятиліттями спостерігається практика, згідно з якою в поселеннях, де проживають угорці, присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва. Ми сподіваємося, що ця традиція поваги до різних національностей буде безперешкодно тривати в Україні», - заявили в посольстві.
На додаток, посольство посилається на статтю 6 Закону України «Про національні меншини в Україні», яка гарантує використання національних символів меншин.
Партію депутатів, які приймали присягу, створили на основі Угорської культурної організації. Вона прокоментувала те, що трапилося:
«Угорський гімн - молитва до Бога, а ми - християнська партія», - сказала секретар організації Кароліна Дарчіа.
Раніше ми писали, що Україна заборонила в'їзд двом угорським чиновникам через агітацію на Закарпатті.