Болівар і Краснічі допомогли Шахтарю поїхати з Ковалівки не з пустими руками

Донеччани обіграли ковалівський Колос у матчі десятого туру УПЛ завдяки автоголу косовського легіонера

Шахтар Колос Ілір Краснічі
Краснічі у розпачі, поки суперники святкують. Фото: ФК Шахтар та скрін ТВ

У п'ятницю, 18 жовтня, в УПЛ стартував десятий тур. Його розпочав матч Колос - Шахтар. В напруженому поєдинку донеччани виграли з рахунком 0-1, хоча самі і не забили жодного голу. "Гірники" набрали 19 очок і трохи наблизилися до Динамо в золотих перегонах. Тепер Шахтар розпочинає підготовку до третього туру Ліги чемпіонів.

Огляд матчу Колос - Шахтар

Болівар втратив шанс

Команди розпочали гру доволі спокійно, наче намагаючись розгадати наміри одна одної. І першими мали забивати господарі поля. На 16 хвилині Колос провів чудову атаку. Після стрімкого прориву по лівому флангу і класичної стіночки Владислав Велетень зробив розкішний крос в район воротарського майданчика. Але венесуельский легіонер Колоса Джованні Болівар примудрився пробити повз ворота буквально з двох метрів.

Гірники відповіли за три хвилини. Егіналду увірвався до штрафної після класного розіграшу, але пробив вище воріт. Перший тайм завершився з нулями на табло.

Стартовий склад команд був таким

Колос: 31. Пахолюк, 5. Бондаренко В., 18. Поправка, 16. Краснічі І., 7. Демченко Ол., 8. Велетень, 9. Цуріков, 10. Оріховський, 20. Гагнідзе Н., 77. Алефіренко, 11. Джованні Болівар.

Шахтар: 31. Різник Д., 5. Бондар В., 26. Конопля, 13. Педро Енріке, 22. Матвієнко М., 8. Криськів, 10. Судаков, 21. Бондаренко, 7. Егiнальдо, 39. Невертон, 11. Зубков
Запасні: 72. Фесюн, 28. Фарина, 17. Вінісіус Т., 4. Франич Б., 6. Степаненко, 29. Назарина, 38. Педріньо, 30. Марлон Гомес, 37. Кевiн, 2. Траоре Л.Ш., 9. Швед М., 14. Сікан.

Ковалівці забили самі собі

На другий тайм Пушич зробив дві заміни. З поля пішли Невертон та Егінальдо. Замість них вийшли відповідно Кевін та Сікан. Гра почала ставати дедалі жорсткішою, побільшало силової боротьби. Колос ніяк не збирався дарувати очки чемпіону.

Але на 59 хвилині сталася не зовсім звичайна подія. Зубков виконував подачу до штрафної, і Ілір Краснічі, косовьский легіонер Колоса, невдало зробив перехват. Він відправив м'яч у власні ворота. Варто додати, що такий удар не кожен форвард виконає. М'яч Краснічі пішов по дузі від воротаря і влетів у ворота від лівої стійки.

Всі намагання ковалівців перебрати гру на себе та змінити рахунок ні до чого не призвели. Хоча непогані шанси в них були. На останніх секундах Колос навіть зрівняв рахунок, але тут теж стався автогол, цього разу відзначився Конопля. Рятівний гол відмінили після перегляду VAR. Шахтар таки набрав 19 очок після 9 матчів.

Коли відбудуться інші матчі 10 туру?

В програмі туру окремо стоїть вже доволі популярне київське дербі. Підопічні Олександра Шовковського завітають у гості до столичних пивоварів. Гра відбудеться у суботу, 19 жовтня, початок о 15:30. Командам потрібно вирішувати діаметрально протилежні завдання. Динамо лідирує у чемпіонаті та не може допустити скорочення відриву від Шахтаря. А Оболонь борсається на дні турнірної таблиці. Команда на 15 місці і очки для неї у боротьбі за виживання на вагу золота.