“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зростання сірих зон пов'язане з активізацією бойових дій на цьому напрямку
11 травня на півночі Харківської області, біля кордону з РФ, спостерігається збільшення "сірих зон". Станом на ранок 11 травня площа цих територій становить 79 квадратних кілометрів. Це на 37 квадратних кілометрів більше, ніж було вчора.
За даними сервісу DeepState, найбільша "сіра зона" розташована на північ від Харкова, біля сіл Красне та Стрілеча. Її площа становить 52,5 квадратних кілометрів. Друга "сіра зона" знаходиться дещо на схід, на північ від Вовчанська, біля села Плетенівка, її площа становить 26,5 квадратних кілометрів.
Зростання "сірих зон" пов'язане з активізацією бойових дій на цьому напрямку. 10 травня російські війська розпочали наступ на Харківщину, але українським захисникам вдалося його зупинити.
Як пояснив голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко, сірі зони - це території, де не чітко визначена лінія фронту. Вони з'явилися після того, як російські війська відступили з Харківської області восени 2022 року. Окупанти не змогли закріпитися на цій території, але й українські війська не могли там вибудувати фортифікації, адже це одразу призвело б до ударів з боку ворога.
"Дійсно, після того, як ворог там відступив під час Харківської кампанії (восени 2022 року), але він ідеально по лінії кордону не зупинився. Все одно там відбувались артилерійські бої, постійно відбувались зіткнення з ДРГ і ворог не зміг виставити свої військові заслони ідеально по лінії фронту і вглиб РФ там утворилась така лінія, різна по товщині 5-10 км, де по суті вона була нечійна, але на території Росії, росіяни і ЗСУ не могли там закріпитися, чи вибудувати якісь потужні фортифікації в тому плані, що одразу завдавались удари", - розповів він.
За словами Тимочка, окупанти поставили завдання захопити "сірі зони", щоб відтягнути резерви та ресурси ЗСУ, покращити становище своїх військ, завадити ЗСУ зайти на територію РФ чи вибудувати там фортифікації.
Тимочко також розповів, що наступальним діям ворога 10 травня передувала масштабна інформаційна кампанія. Окупанти намагалися нагнітати ситуацію на цьому напрямку.
За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Росія, ймовірно, розпочала початкову фазу наступальної операції на північ від Харкова. Цілі цієї операції обмежені, але вона може мати значний стратегічний вплив. Окупанти можуть відволікти українські сили та техніку з інших критичних ділянок фронту на сході України. Наразі росіяни здійснили два обмежені просування: на північ від Харкова в напрямку Липців та на північний схід від Харкова, поблизу Вовчанська.
У районі Липців Харківської області ворог наступає. Це місце знаходиться приблизно за 30 кілометрів від самого Харкова. За оцінками ISW, щоб оточити Харків, росіянам потрібно додатково 300 тисяч солдатів. Наразі ж у районі кордону з Україною знаходяться від 35 000 до 50 000 військових РФ.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чи є загроза для Харкова і кому треба евакуюватися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.