Блокування ТікТок в Україні слідом за США - адвокат оцінив загрозу

Адвокат нагадав, що в Україні монетизація ТікТок не працює

ТікТок
Адвокат про загрозу блокування TікТок в Україні

Українці користуються ТікТок виключно для розваги, або популяризації себе чи своєї компанії. Однак нашій країні слідом за США теж загрожує блокування соціальної мережі. Про це Інформатору розповів адвокат Станіслав Ліфлянчик. 

В Сполучених Штатах Америки вирішили заблокувати TikTok. В обґрунтування цього є декілька тез, а саме:

  • ТікТок – це соціальна мережа Китаю, що зараз вважається недружньою країною для американців. За допомогою неї Китай отримує особисті дані мільйонів громадян, а також отримує можливість непогано заробляти на цьому. Тож, враховуючи, що зараз світ на порозі «третьої світової війни» існування такого інтернет-ресурсу є попросту шкідливим.
  • Є безліч досліджень, що спосіб споживання контенту в ТікТок є вкрай шкідливим для психіки та зору людей. Він послаблює увагу, знижує розумові здібності та примітивізує мислення. Також через короткі відео розповсюджується маніпулятивна пропаганда, і нерідко ворожа.

З огляду на вищенаведене в США ТікТок був заблокований і багато користувачів, заходячи в додаток, отримали повідомлення з вибаченнями і сподіваннями, що це тимчасово. Адвокат пояснив, що «ТікТок для американців» – це не те саме, що «ТікТок для українців». В Америці ТікТок доволі непогано монетизується. Тож за постійний вірусний контент тіктокери отримують непогані гонорари. А от в Україні монетизація ТікТок не працює, тож українці користуються ним виключно для розваги, або популяризації себе чи своєї компанії. Також з ТікТок непогано переливається аудиторія в Instagram, але для українців на цьому все.

Чи буде заблокований ТікТок в Україні?

Адвокату важко сказати, чи буде заблокований ТікТок в Україні. Він переконаний, що якщо Америка заблокує ТікТок назавжди, то для нашої держави це стане питанням часу. 

"Важко сказати. Ми часто копіюємо дії наших «західних партнерів» тоді, коли треба щось заборонити, заблокувати, обмежити чи закрити. Тож якщо Америка таки заблокує ТікТок назавжди, гадаю, що для України це питання стане питанням часу. Заблокували ж у нас колись російські «ВКонтакте» та «Однокласники». І ТікТок можуть заблокувати. Я, як власник ТікТок-каналу на більше ніж 140 тисяч підписників скажу, що мені буде шкода тієї купи роботи, що була мною здійснена для популяризації свого блогу, але це не стане катастрофою. Пережити можна, бо в нас ще залишаються інші соціальні мережі, але доведеться знову пітніти та вкладатись в інший ресурс. Також хочу від себе додати, що хотілось б окрім критики чужих інтернет-ресурсів побачити «як треба» на прикладі українських соціальних мереж, про створення яких ніхто навіть не думає", - зазначив Ліфлянчік. 

Що відбувається з ТікТок у США 

19 січня набув чинності закон, який забороняє TikTok на території США через побоювання щодо національної безпеки. Компанія ByteDance відмовилася продати платформу, що призвело до припинення її роботи у Сполучених Штатах. 20 січня Дональд Трамп підписав указ про відстрочку блокування платформи на 75 днів, надаючи додатковий час для пошуку рішення щодо її присутності в країні. Видання Bloomberg повідомляло, що розглядається можливість продажу TikTok мільярдеру Ілону Маску, хоча мережа згодом назвала це "чистою вигадкою".

"Найімовірніше, протягом 75 днів буде знайдено якийсь консенсус і TikTok продовжить роботу в США. Також можна очікувати, що протягом цього часу зміниться структура власності компанії (зі збільшенням впливу уряду США або компаній, наближених до нової адміністрації). Такі прогнози найчастіше і звучать від інших експертів. Адже ТікТок це вплив, подача важливої інформації ще й доволі приваблива бізнес-структура", - коментувала Укрінформу секретарка Ради економічної безпеки України (РЕБ) Ілона Хмельова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube