Бізнес готується до скорочення співробітників – кому боятися звільнення?

Бізнес готується до скорочення співробітників – кому боятися звільнення?

Читать на русском

Найскладніша ситуація у сферах будівництва, промисловості й торгівлі

Читать на русском
Бізнес готується до скорочення співробітників – кому боятися звільнення?
В Україні бізнес налаштувався на скорочення співробітників

Найскладніша ситуація у сферах будівництва, промисловості й торгівлі

В Україні бізнес із усіх секторів  налаштований на подальше скорочення загальної чисельності працівників. Найпесимістичніші очікування – у секторі будівництва.

З якої причини українці під час війни опиняються під загрозою звільнення? 

Попит на робочу силу значно знизився

Робота всіх сфер бізнесу погіршилася через негативні наслідки активних бойових дій, а також теракти проти критичної інфраструктури України. Про це свідчать результати опитування керівників підприємств, проведених Національним банком України.

 «Бізнес послаблює свою економічну активність на тлі триваючих терористичних атак та дефіциту електроенергії унаслідок масштабних обстрілів енергооб'єктів агресором», - йдеться у висновках опитування НБУ.

Ці чинники призводять як до скорочення виробництва, так і до падіння реальних доходів населення.

 «Попит на робочу силу все ще слабкий. Респонденти всіх секторів налаштовані на скорочення чисельності працівників», – зазначили в НБУ.

Що відбувається у сфері будівництва

Підприємства будівництва мають найстриманіші оцінки своєї діяльності. На них тиснуть низький попит на житло, зростання виробничих витрат, перебої з енергопостачанням, а також сезонні чинники.

«Погіршилися оцінки обсягів виконаних будівельних робіт, збереглися високі очікування зростання цін на власну продукцію. Підприємства будівництва вказали на погіршення доступності підрядників. На тлі суттєвого погіршення очікувань щодо обсягів нових замовлень очікується значне скорочення обсягів закупівлі сировини та матеріалів», – йдеться в результатах експертного опитування.

 Суттєве скорочення загальної кількості працівників планують всі керівники будівельного бізнесу.

На торгівлю вплинуло скорочення доходів населення

Підприємства торгівлі з кожним місяцем посилюють негативні оцінки щодо своєї економічної діяльності. На це впливають відключення електроенергії та послаблення споживчого попиту внаслідок скорочення доходів населення.

«Погіршився товарообіг та знизилися обсяги закупівлі товару для продажу.  При цьому зменшилися обсяги запасів/залишків товарів для продажу та зниження торговельної маржі. Водночас залишаються високими очікування щодо темпів зростання вартості товарів, закуплених для продажу», - підсумовують в НБУ

За прогнозами, у секторі торгівлі планується  подальше скорочення загальної чисельності працівників.

Сфера послуг виявилася найменш вразливою

Найбільш на погіршення роботи підприємств сфери послуг впливає неможливість налагодження повноцінної логістики та слабкий попит. Втім, керівники підприємств  менш песимістичні у своїх очікуваннях щодо зменшення обсягів наданих послуг,  обсягів нових замовлень, а також обсягів послуг у процесі виконання. При цьому вони прогнозують зростання закупівельних цін та підвищення цін на власні послуги. Щодо загальної чисельності працівників, то значних змін в цій сфері вони не очікують. 

На підприємствах промисловості – скорочення виробництва 

Значні перебої з енергопостачанням призвели до скорочення виробництва та зумовили посилення негативних оцінок щодо економічної діяльності підприємств промисловості наприкінці року. Керівники підприємств вказують на зниження обсягів виготовленої продукції та обсягів незавершеного виробництва. А також на зменшення  запасів сировини та матеріалів, залишків готової продукції. Втім вони сподіваються на нові замовлення на продукцію,  у тому числі експортну. Прогнозується  зростання цін на сировину та матеріали, а також цін на продукцію власного виробництва. Втім, щодо загальної чисельності працівників, то зберігається тенденція до їх скорочення. 

Раніше ми писали, що українське суспільство змінилося після багатьох подій. Найбільш тектонічною зміною стало ставлення до росії. Адже країна-агресорка останні роки в системі координат нашої країни відігравала величезну роль. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.