На Костянтинопільському напрямку українські військові продовжують утримувати стратегічні позиції, попри постійні спроби ворога прорвати оборону. Ситуація ускладнюється інфільтрацією ворожих піхотних груп і використанням техніки
На Костянтинопільському напрямку продовжується героїчна боротьба українських сил, які утримують важливі позиції, не даючи ворогу можливості прорвати лінію оборони. Контроль над селом Костянтинопіль залишається на рівні 60%. Однак значна частина території залишається в сірій зоні, що ускладнює ситуацію.
За словами українського військового кореспондента Богдана Мірошника, інфільтрація ворожих піхотних груп на трасу Костянтинопіль-Багатир відбувається постійно. Мається на увазі, що ворог скупчується і намагається продавлювати позиції ЗСУ.
"Мразоти не встигають вийти на дорогу, бо подихають. Але іноді добігають та навіть намагаються закріпитися. Хоча підсумок буде все одно один - концерт Кобзона", - зазначає військовий кореспондент.
Росіяни також активізували використання техніки в напрямку Олексіївки, намагаючись прорвати оборону. У той же час, після звільнення Дніпроенергії, змінився контекст ситуації в бік Одрадного, і ворог тепер знову намагається пробитися до Костянтинополя через Багатир.
"Тепер ворог буде знову намагатися пробитися до села через Багатир, в лобову. Що зараз вже вони намагаються робити", - додає Мірошник.
Костянтинопіль, розташований на Донбасі неподалік від кордонів Дніпропетровської та Запорізької областей, є стратегічно важливим населеним пунктом, оскільки з нього відходять одразу дві автодороги - одна веде до Дніпропетровської області через Новопавлівку, а інша - до Запоріжжя через Богатир і Покровське. Втрата Костянтинополя може серйозно послабити українську оборону Донбасу, адже Покровськ опиниться в напівоточенні.
Окрім того, російські війська окупували ще один населений пункт Донецької області - село Катеринівка, а також мають просування у селі Нове. Вони також активно готуються до нових наступальних операцій в південно-східній частині Дніпропетровської області, що може дестабілізувати ситуацію в регіоні. За словами українського військового Станіслава Бунятова, ворог активно намагається прорвати оборону на напрямку низки сіл по річці Мокрі Яли та Надеждинка-Приображенка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.