Білорусь хоче привезти іноземних дипломатів до викрадених українських дітей - МЗС України

Читать на русском

Таким чином Мінськ хоче допомогти росії легалізувати депортацію нашої малечі

Читать на русском
Викрадені українські діти
За даними української дипломатії, зустріч відбудеться 4 жовтня

Таким чином Мінськ хоче допомогти росії легалізувати депортацію нашої малечі

Влада Республіки Білорусь має наміри з організації зустрічі іноземних дипломатів з депортованими росією українськими дітьми. Таким чином Мінськ хоче допомогти москві "легалізувати" викрадення нашої малечі. Зустріч, вірогідно, відбудеться вже 4 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба українського Міністерства закордонних справ (МЗС). Зазначається, що йдеться про дітей, яких росіяни викрали з Лисичанська та Сєвєродонецька, які наразі знаходяться в тимчасовій окупації. 

Так, згідно з даними нашого МЗС, дипломатів окремих країн хочуть привезти до так званих "місць проживання, навчання і оздоровлення", де знаходяться наші діти з Луганщини. Фактично ж це є табори - звичайно, не концентраційні - однак повністю режимні. 

В МЗС зазначають, що зазначений захід має на меті легалізацію незаконного переміщення українських дітей із тимчасово окупованих територій України. А це, згідно до норм міжнародного права, є депортацією неповнолітніх - тяжким воєнним злочином без терміну давнини. А посадові особи в Білорусі намагаються просто прикритися нашими дітьми перед міжнародними представниками - та, звичайно, обілити свого сюзерена - росію. 

"Закликаємо іноземні держави, дипломатичні представництва яких отримали відповідні запрошення в Мінську, утриматися від участі в пропагандистській поїздці білоруського режиму. Як на рівні національного розслідування, так і в рамках розслідування Міжнародного кримінального суду, продовжимо роботу задля притягнення до відповідальності усіх осіб, які скоїли злочини проти українських дітей", - зазначили в українському МЗС. 

Росіяни викрадають та депортують українських дітей

Кількість воєнних злочинів, які за півтора роки агресії вчинила росія, важко підрахувати. Однак одним з найтяжчих з них є депортація наших дітей.  Кількість незаконно депортованих українських дітей на територію рф може сягати від 16 до 300 тисяч. Про це повідомляло наше Мінреінтеграції, проблема також обговорювалася в Європейському парламенті.

Росіяни, окуповуючи наші території, насильно забирають звідти малечу. Їх розлучають з родинами, а декого, хто через агресію залишився сиротою, навіть всиновлюють російські сім'ї. Через таке варварство вже пройшли десятки тисяч наших дітей. Слід зазначити, що саме за депортацію малечі путіна очікує Гаага.  Україна робить все, щоб повертати дітей. Іноді це вдається, однак більшість із них все ще перебувають на території росії. 

Згідно з міжнародними конвенціями про права дітей, їхня депортація та розлучання з родинами є дуже важким злочином. Він не має терміну давності та суворо карається. Втім, росіянам абсолютно начхати на будь-яке світове право. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.