Білий дім закликав американців терміново покинути росію

Читать на русском

Держдепартамент глибоко стурбований арештом американського журналіста у рф

Читать на русском
Ентоні Блінкен
Найвищим пріоритетом Державного департаменту є безпека громадян США за кордоном

Держдепартамент глибоко стурбований арештом американського журналіста у рф

У четвер, 30 березня, США закликали американців, що залишаються в росії, "негайно покинути" країну. Держдеп виказав “глибоку стурбованість” арештом журналіста Wall Street Journal.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен після арешту журналіста WSJ Евана Гершковича. Він закликав американців, які зараз перебувають у росії, негайно покинути країну.

“Ми глибоко стурбовані затриманням росією журналіста-громадянина США, яке широко висвітлюється. Ми знаходимося в контакті з Wall Street Journal щодо цієї ситуації. Щоразу, коли громадянин США затримується за кордоном, ми негайно звертаємося до консульства і намагаємось надати всю необхідну підтримку. Найвищим пріоритетом Державного департаменту є безпека громадян США за кордоном. Ми повторюємо наші рішучі попередження щодо небезпеки, яка існує для громадян США в рф. Громадяни США, які проживають або подорожують територією росії, повинні негайно виїхати”, – зазначив він.

Арешт американського журналіста

У четвер, 30 березня, журналіста The Wall Street Journal затримали працівники російської ФСБ у місті Єкатеринбург. Проти нього швидко порушили кримінальну справу та відправили в суд клопотання щодо повноцінного арешту. Як для судової системи, рішення прийняли доволі швидко, при цьому навіть знайшовши йому адвоката, аби не допустити його власного захисника.

Потім Лефортівський суд Москви відправив Евана Гершковича під арешт у справі про шпигунство. У росії журналіст WSJ жив та працював з 2017 року. Він нащадок емігрантів із СРСР.

Адвокат Іван Павлов заявив, що справа Гершковича є першою кримінальною справою про шпигунство проти іноземного журналіста у пострадянській росії.

“Неписане правило не чіпати акредитованих іноземних журналістів перестало працювати”, – сказав він.

Перед роботою в росії іноземних журналістів близько півроку перевіряють МЗС рф та спецслужби.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.