Нардеп виправдовується за автообнову
Народний обранець від “Слуги народу” Жан Беленюк, який нещодавно придбав китайський "Порш" від спонсора війни в Україні, зараз цією автівкою не користується. З приходом літнього тепла в Київ політик став їздити на електросамокаті. “Інформатор” зустрів нардепа-спортсмена, який катався на двоколісному біля Маріїнського парку.
Як ми вже писали, у лютому 2024-го Жан купив спортивний електрокар Zeekr 001 компанії Geely Automobile. Модель 2023 року обійшлася нардепу у 1 млн 540 тисяч гривень.
“Слуга народу” відповів “Інформатору”, чому він купив авто виробника, який визнаний НАЗК міжнародним спонсором війни, оскільки не вийшов з російського ринку і продовжує сплачувати податки до бюджету країни-агресора. Компанія навіть не засудила дії РФ в Україні.
Нардеп від “Слуги народу” Жан Беленюк пояснив, чому придбав електрокар Zeekr 001 від китайської компанії Geely Automobile, яка визнана спонсором війни в Україні pic.twitter.com/YDGlhUhMQO
— Інформатор (@informatorua) April 12, 2024
“Наскільки я знаю він (реєстр спонсорів війни - ред.)не діючий, він не працює. Моя машина називається по-іншому. Покажіть мені, будь ласка, компанію Zeekr, яка входить до компанії, що підтримують агресію Росії в Україні”, - каже Беленюк.
На запитання, чи при купівлі машини він знав, що компанія-виробник знаходиться у цьому списку, парламентар відповів, що на українському ринку дуже багато машин з Китаю.
“Я купляв машину під назвою Zikr. З приводу Geely я не знаю, якщо я не помиляюсь вона зараз продається навіть у нас. Багато є китайських виробників, які продають китайські електрокари”, - каже він.
НАЗК внесло автовиробника Geely у свій реєстр у червні 2023 року. На сайті відомства вказані всі бренди компанії, в тому числі й Zikr.
Реєстр міжнародних спонсорів війни є спільним проєктом НАЗК і компанії Refinitiv, яка є партнером World-Check - бази даних політично відомих осіб та осіб і організацій підвищеного ризику. В цей реєстр занесено майже 50 компаній. Найбільше з них із Китаю - 14. На другому місці США - 7 компаній. Всі інші - переважно з країн Європейського Союзу.
Через список спонсорів війни Україна стикнулася з потужним тиском з боку окремих західних партнерів, від голосу та допомоги яких Україна напряму залежить. Як наслідок, минулого року одна за одною зі списку "спонсорів війни" виключили компанії з трьох країн, які найжорсткіше тиснули на Україну. нещодавно НАЗК повідомило, що більше не вестиме свій реєстр, який викликав обурення деяких партнерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.