Баєр та Баварія синхронно йдуть у відрив: 11 тур Бундесліги

Штутгарт лишився в трійці завдяки перемозі над Дортмундом

Баєр відправив Уніон на останнє місце в таблиці. Фото: Gettyimages.com
Кейн продовжує розривати Бундеслігу. Фото: Gettyimages.com

Лідери Бундесліги, Баєр та Баварія, синхронно перемогли в 11 турі. Перервав серію невдач і Штутгарт, який обіграв Боруссію. А Лейпциг зміг увірватися у топ-4.

Про ці матчі, а також про провал Вольфсбурга в матчі проти Гладбаху - в огляді чергового туру від Інформатора.

Боруссія М - Вольфсбург 4:0

Ніко Ковач на чолі Вольфсбурга продовжує робити незрозумілі нікому рішення. На гру проти Боруссії з Менхенгладбаху він вирішив повернути до складу Арнольда (якого сам же і всадив на лаву запасних) та змінити схему гри.

Не допомогло - Гладбах розтрощив "вовків", зігравши на помилках суперника та власних чудових комбінаціях. Перше - гол Райца після незрозумілого паса Кастельса та гол Онора в ближній кут з далекої відстані. Друге - голи Чванчари та Плеа. Абсолютно провальна гра Вольфсбурга та найкращий матч від Боруссії.

• Боруссія М - Вольфсбург - 4:0 (2:0, 2:0)
    Голи: Чванчара, 16; Райтц, 42; Онора, 64; Плеа, 71.

Дармштадт - Майнц 0:0

Зустрічалися команди, які прописалися біля зони вильоту. І це було видно - і Дармштадт, і Майнц так і не спромоглися забити бодай раз. Натомість заробили шість попереджень на два колективи. Дармштадт лишився 15-м, а от Майнц зміг піднятися на одну сходинку - втім, їм в цьому допомогли.

• Дармштадт - Майнц - 0:0 (0:0, 0:0)

Аугсбург - Гоффенгайм 1:1

Аугсбург та Єсс Торуп проводять поки непоганий сезон - команда впевнено відчуває себе в середині таблиці, набирають свої очки. Але матч проти Гоффенгайма мав стати випробуванням - і дійсно став.

Веггорст відкрив рахунок в матчі, і лише в другому таймі Аугсбург силами Деміровича зміг зрівняти - фінальний свисток зафіксував нічию. Гоффенгайм лишився шостим, а Аугсбург - 10-м.

• Аугсбург - Гоффенгайм - 1:1 (0:1, 1:0)
    Голи: Демірович, 53 - Веггорст, 23.

Баварія - Гайденгайм 4:2

Баварія зустрічалася з Гайденгаймом в ненайкращий для себе момент. Суперником мюнхенців була дуже непоступлива команда. А Баварія не могла розраховувати на Мусіалу, Кімміха та Упамекано.

Власне Гайденгайм зміг створити Баварії складнощі. Попри дубль Кейна в першому таймі гості змогли зрівняти рахунок. На жаль для всіх суперників мюнхенців, втримати нічийний рахунок Гайденгайм зміг дві хвилини - а потім Геррейро та Чупо-Моттінг довели справу до рекордної перемоги баварців.

• Баварія - Гайденгайм - 4:2 (2:0, 2:2)
    Голи: Кейн, 14, 44; Геррейро, 72; Чупо-Мотінг, 85 - Кляйндінст, 67; Бесте, 70.

Штутгарт - Боруссія Д 2:1

Гірассі повернувся - Штутгарт переміг! Насправді, "шваби" і без Сергу виглядали непогано - і в обох програних матчах, і в першому таймі проти дортмундців. Ба більше - рахунок 1:1 після 45 хвилин був великою удачею Боруссії та великою несправедливістю.

В другому ж таймі "джмелі" змогли пригальмувати темп гри. І тут на перший план вийшов Гірассі. Він не створив нічого надзвичайного - просто реалізував пенальті. Але зробив він це дуже холоднокровно, та й не слід забувати - до цього Штутгарт не міг забити 3 пенальті поспіль.

• Штутгарт - Боруссія Д - 2:1 (1:1, 1:0)
    Голи: Ундав, 43; Гірассі, 83 (пенальті) - Фюллькруг, 36.

Бохум - Кельн 1:1

Ще одна зустріч з підвалу турнірної таблиці. І загалом результат матчу дуже схожий на гру Майнца та Дармштадта. Але тут команди принаймні змогли обмінятися голами.

Бохум зміг забити першим зусиллями Дашнера. Але на початку другого тайму "цапи" врятувалися від поразки - гол на рахунку Зельке.

• Бохум - Кельн - 1:1 (1:0, 0:1)
    Голи: Дашнер, 25 - Зельке, 54.

Баєр - Уніон 4:0

Попри рахунок, Баєр не був феєричним, проте це і не було потрібно. Головне, що команда Алонсо показала спроможність забивати різними способами і досягати потрібного результату, не надто напружуючись.

"Фармацевти" продовжують перебувати на вершині таблиці, що особливо цінно у протистоянні з такою Баварією. А от Уніон, учасник Ліги чемпіонів, не просто в зоні вильоту - він 18-й.

• Баєр - Уніон - 4:0 (1:0, 3:0)
    Голи: Грімальдо, 23; Коссуну, 57; Та, 73; Телла, 83.

Вердер - Айнтрахт 2:2

Вердер на 50-й хвилині перемагав Айнтрахт з рахунком 2:0. Але гості, попри втому на фоні єврокубкового матчу, спромоглися відігратися. Голи забили Скірі та Смолчич. Айнтрахт лишається за крок від єврокубкової зони.

• Вердер - Айнтрахт - 2:2 (1:0, 1:2)
    Голи: Дукш, 45+2 (пенальті); Борре, 50 - Скірі, 65; Смолчич, 75.

Лейпциг - Фрайбург - 3:1

Хаві Сімонс відкрив рахунок в матчі на 6-й хвилині, але після цього Лейпциг просто почав помилятися ледь не в кожній дії. Те, що Фрайбург забив лише раз після яскравого голу Рьоля - велика удача команди Марко Розе.

Втім, в другому таймі, особливо після виходу Баумгартнера, господарі спромоглися довести справу до перемоги. І завдяки цьому "бики" змогли посунути Боруссію із зони Ліги чемпіонів.

• Лейпциг - Фрайбург - 3:1 (1:1, 2:0)
    Голи: Сімонс, 6; Опенда, 78 (пенальті); Баумгартнер, 80 - Рьоль, 45+6.

Баварія встановила черговий рекорд - ще ніколи в історії Бундесліги ніхто не забивав більше 40 голів за 11 турів (на рахунку Баварії вже 42). Велика заслуга в цьому Кейна, який вже забив 15 голів лише в чемпіонаті.

Але мюнхенці лише другі - Баєр під керівництвом Алонсо просто випалює все навколо. Штутгарт вчасно повернув Гірассі і лишився третім. А от останнє місце в зоні ЛЧ змінило власника - Боруссія поступилася ним Лейпцигу. Але крім перших двох місць, щільність нагорі таблиці пристойна - сьомий Айнтрахт відстає від третього Штутгарта всього на 6 очок.