Лідер ПВК "Вагнера" Євген Пригожин заявив, що "юридично" росіяни вже захопили Бахмут, але в Україні переконані, що ця інформація - черговий фейк рф
Лідер ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, який вигадав план відходу з Бахмута з меншою ганьбою, тепер заявив про "юридичне" захоплення міста росіянами. Бойовик записав своє звернення під покровом ночі, на фоні адміністративних будівель, які раптово "самовідновились" після повного розгрому.
У відеоролику Пригожин стверджує, що на дахах будівель у Бахмуті були встановлені російський і "Вагнера" прапори, а на останньому був напис "Владлену Татарському - добра пам'ять".
Він також повідомив, що бійці ЗСУ залишаються у західній частині міста. При цьому Пригожин уточнив, що юридично вони "взяли" Бахмут, що, ймовірно, означає захоплення адміністративних будівель, проте це не означає, що все місто тепер знаходиться під контролем бійців "Вагнера".
"2 квітня 2023 року, 23:00 ми поставили російський прапор із написом "Владлену Татарському добра пам'ять" та прапор ПВК "Вагнер" на міській адміністрації Бахмута. Юридично він наш. У західних районах зосереджені сили супротивника", - йдеться у дописі так званої "пресслужби" Пригожина.
Українські військові поставили під сумнів відео з начебто "захопленого" Бахмута. У першу чергу вони звернули увагу на те, що кадрів, зроблених у світлу пору дня, з міста немає. При цьому в Telegram-каналах "Вагнера" присутні фото зсередини будівлі, де на дверях зазначено, що це районна Бахмутська рада.
Будівля РДА знаходиться приблизно за 650 метрів від міської ради (міськвиконкому).
Водночас, українська волонтерська спільнота "Бахмут" провела ідентифікацію споруд на відео Пригожина. Волонтери переконані, що за спиною у бойовика Пригожина розміщена будівля міськвиконкому, а також їдальня та актова зала. Усі ці споруди входять до архітектурного ансамблю міськвиконкому.
Волонтери також припускають, що будівля міськвиконкому насправді зруйнована. Теж саме відбулося й з міською податковою, яка розміщена за півкілометра від цього місця.
Ситуацію прокоментував у соцмережах і український військовий із Бахмута.
"Там Пригожин запостив відео біля якоїсь адмінбудівлі про те, що він узяв Артемівськ. Хлопці, Артемівськ він, можливо, і взяв. Але Бахмут - ні, Бахмут стоїть і тримається", - стверджує військовослужбовець ЗСУ.
Військовий додав, що "вагнерівці" й справді могли потрапити до якоїсь з адміністративних будівель.
"Вони все ще вважають, що якщо захопити якусь адмінбудівлю, і місто стане їхнім... Я не знаю, що там у них у голові, якщо чесно”, - додав боєць ЗСУ.
Чутки про захоплення Бахмута прокоментував й голова ОП Андрій Єрмак. Він переконаний, що відео з Бахмута насправді фейкове.
"Бахмут - це Україна. Спокійно реагуйте на фейки тих, хто складає "перемогу", якої насправді немає", - заявив він.
У Східному угрупуванні військ повністю спростували заяву Пригожина й додали, що бої дійсно точилися біля будівлі міської адміністрації, про що, власне, і заявляв Пригожин.
"Бахмут - український, і вони нічого не захопили і, м'яко кажучи, дуже далекі від цього", - заявив Сергій Череватий у коментарі The Guardian.
Днем раніше, 2 квітня, у Міноборони повідомили, що ситуація у Бахмуті справді дуже важка, місто, крім "вагнерівців" почали штурмувати ще й російські десантники. Попри колосальні втрати серед російських військових, окупанти не припиняють штурмів. Втім жодних згадок про відхід ЗСУ з міста не було. Зранку 3 квітня у Генштабі ЗСУ підтвердили, що у Бахмуті йдуть жорсткі бої.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у боях за Бахмут беруть участь приблизно 6 тисяч найманців з ПВК "Вагнер", на додачу до цього тут знаходиться від 20 до 30 тисяч новобранців. Ці битви стали справжньою "бійнею" для російських військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.