Азійській антициклон набрався сил і прийшов до України – прогноз погоди на 30 січня

Поки одні регіони країни потерпатимуть від сильних морозів, інші насолоджуватимуться теплом, але не довго

Погода
Після потепління прийдуть 30-градусні морози.

Україна перебуває на межі зміни погоди через наближення вже знайомого Азійського антициклону, який набрався сили у Карському морі і несе сильні морози. 30 січня похолодання відчують західні й північні регіони країни. За даними синоптиків, у цих регіонах також прогнозується сніг. Тим часом на півдні та південному сході країни дощ. 

У більшості південних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях вночі та зранку тумани, які значно обмежують видимість. Вітер північно-східний (на сході і південному сході країни південно-східний), 7-12 м/с, на північному сході вдень місцями пориви 15-20 м/с. Атмосферний тиск – 737 мм.рт.ст. Вологість повітря 98%. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

Через зміни погоди у більшості областей України (крім півдня та південного сходу), на дорогах ожеледиця. У центральних і Харківській областях налипання мокрого снігу. Оголошено I рівень небезпечності, жовтий. Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та руху транспорту.

Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні
Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні.

Магнітосфера Землі наразі перебуває у спокійному стані. Сонячна активність знизилась і тому чинить значний вплив на нашу планету. Магнітні бурі прогнозуються з К-індексом 2,7 (зелений рівень). Такі збурення не чинять вплив на самопочуття людей.

Магнітні бурі мінімальні
Магнітні бурі мінімальні.

Температура повітря у північно-західних та більшості північних областей протягом доби буде у межах -7-12°С. На півдні та південному сході вночі та вдень очікується +1+6°С, в Криму +7+12°С. На решті території температура вночі та вдень сягне 0-5°С. На Закарпатті від 1°С морозу до 4°С тепла). У Києві протягом доби прогнозується -9-11°С.

Метеорологиня Наталка Діденко додала, що протягом завтрашнього дня тепло залишиться на півдні та південному сході, а решта регіонів відчують дію циклону. Опади переважно будуть на Лівобережжі - мокрий сніг та дощ. Також сніг очікується у північній частині. Похолодання буде посилюватися та охопить всю Україну.

"Впродовж 1-4 лютого передбачається пік морозів, які можуть становити у нічні години -20-28 градусів і подекуди нижче. Найморознішою буде північна частина України, включно з Києвом. У Києві пік морозу очікується 1-2 лютого. Послаблення морозів - з 5-го лютого", – резюмувала синопткиня.

Потужний антициклон з РФ розділить Україну навніл – прогноз погоди на 30 січня 3
Протягом завтрашнього дня тепло залишиться на півдні та південному сході.

Температура в обласних центрах України 30 січня (ніч/день):

  • Київ -8...-6;
  • Ужгород +1... +3;
  • Львів -5...-3;
  • Івано-Франківськ -3...-1;
  • Тернопіль -3...-1;
  • Чернівці -3...-1;
  • Хмельницький -5...-3;
  • Луцьк -9... -7;
  • Рівне -10...-8;
  • Житомир -9..-7;
  • Вінниця -3...-1;
  • Одеса +3... +4;
  • Миколаїв +3...+5;
  • Херсон +4...+6;
  • Сімферополь +7...+9;
  • Кропивницький -2...0;
  • Черкаси -4...-2;
  • Чернігів -10...-8;
  • Суми -10... -9;
  • Полтава -3... -1;
  • Дніпро +3... +5;
  • Запоріжжя +4... +6;
  • Донецьк +2... +5;
  • Луганськ +1... +4;
  • Харків -1... +1.
Карта погоди
Карта погоди.

Прикмети погоди на 30 січня:

  • потепління в цей день – наближаються сильні морози;
  • сонце заховалося в хмари — почнеться хуртовина;
  • місяць має червоний відтінок — буде сильний вітер;
  • день ясний і безвітряний - до морозу;
  • відлига цього дня – весна буде ранньою;
  • сонце закотилося за хмари – почнеться буран;
  • у місяця роги круглі – до ясної та морозної погоди.

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити