Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Активіст поділився з громадськістю важливими для розслідування смерті Шеремета матеріалами тільки через чотири роки після смерті журналіста
Білоруський опозиціонер і колишній співробітник антитерористичного спецпідрозділу «Алмаз» Ігор Макар заявив, що до публікації аудіозапису розмови екс-глави КДБ Білорусі і двох силовиків в EUobserver 4 січня більше ніде її не показував. Чоловік пояснив це небезпекою як для нього, так і для тих, хто міг дізнатися цю інформацію.
Про це він повідомив DW,- передає Інформатор .
Файл з розмовою екс-глави КДБ Білорусі Юрія Зайцева і двох співробітників силових структур «Альфа» таємно записали ще 11 квітня 2012 року. Весь цей час аудіозапис залишалася в розпорядженні Макара, однак він не наважувався поділитися ним раніше.
Свою тодішню позицію колишній силовик пояснив можливою небезпекою, яка могла загрожувати тим, хто дізнався б від нього про записане розмові.
«Відразу я даний запис опублікувати не зміг би», - сказав активіст журналістам.
На питання чи передавав раніше Макар цей аудіозапис третім особам, він відповів «Ні, ніколи нікому не давав». Він також не ділився ним з українськими спецслужбами, тому що у нього не було їх контактів.
Автор матеріалу переконаний, що Лукашенко сильно хотів помститися загиблому журналісту:
«Лукашенко має одну рису - мстивість. Він на Шеремета дуже сильно лютував».
Активіст також упевнений, що важливим фактором ненависті Лукашенка до Шеремета могло бути те, що останній «володів дуже серйозною інформацією про те, що стосувалося політиків, які пропали безвісти у 1999-2000 роках».
«Він серйозно займався цією темою, причому під час виборів вийшла книга Олега Алкаєва «Розстрільна команда» (при редакції і виданні Шеремета - прим.авт), що серйозно знизило рейтинг Лукашенка. Думаю, це і вплинуло на те, що він розпорядився щодо фізичного усунення Шеремета», - пояснив Макар.
Нагадаємо, що білоруський і український журналіст Павло Шеремет був підірваний 20 липня 2016 року в машині. Замовники досі залишаються невідомими.
Для замітки. «Розстрільна команда» - книга авторства колишнього начальника СІЗШ № 1 в Мінську Олега Алкаєва, яка була відредагована і видана за участю Шеремета. Робота розповідає про виконання смертних вироків в Білорусі під час правління Олександра Лукашенка.