У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
До складу міжнародної групи входять Україна, Великобританія, Канада та Швеція.
Іран відповів на пропозицію міжнародної групи з координації та допомоги жертвам рейсу Київ – Тегеран, заявивши, що не бачить потреби вести переговори.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на заяву Міністерства закордонних справ України .
«Міжнародна група PS752 звернулася до Ірану з пропозицією взяти на себе зобов'язання та розпочати переговори до 5 січня 2022 року. Але, на превеликий жаль, ми отримали відповідь від Ірану, в якій наголошувалося, що Іран не бачить необхідності вести переговори з Міжнародною групою», – йдеться у заяві.
Іран спочатку погодився співпрацювати з Міжнародною групою, про що було заявлено під час першого раунду переговорів 30 липня 2020 року, проте тепер змінив свою позицію і категорично виступає проти будь-яких подальших переговорів, пов'язаних із вимогою щодо виплати компенсацій. Українська сторона стверджує, що оскільки Іран несе міжнародно-правову відповідальність перед постраждалими країнами, питання має обговорюватися колективно, щоб забезпечити справедливе ставлення до всіх жертв трагедії.
“Іран продовжує уникати виконання своїх міжнародно-правових зобов'язань, відмовляючись вести подальші переговори з Міжнародною групою і не відшкодовуючи компансації за свої дії. Міжнародна група не вважає за доцільне терпіти наругу над пам'яттю 176 невинних жертв. Незважаючи на наші зусилля за останні два роки та численні спроби вирішити це питання шляхом переговорів є марними», – наголошується у заяві.
Міжнародна група з координації та допомоги продовжить працювати за нормами міжнародного права для відшкодування Іраном компенсацій.
Нагадаємо, 8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, який виконував рейс за маршрутом Тегеран — Київ. Загинули 176 людей. На борті Boeing 737 були 11 громадян України, серед яких - 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії. Розшифровка самописців підтвердила втручання у роботу літака МАУ. Крім того, у справі про катастрофу українського літака в Ірані висунуто звинувачення 10 іранським чиновникам.
Також Інформатор писав, що постраждалі країни просять Іран виплатити компенсації. .
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .
Заголовне фото: Nazanin Tabatabaee / Reuters